Duda je nadšený z prestupu do Norwichu: Znova sa chcem baviť futbalom

Ondrej Duda
Ondrej Duda

NORWICH - Slovenský reprezentant Ondrej Duda sa po strate dôvery od trénera Jürgena Klinsmanna v Herthe Berlín dočkal zmeny dresu, na najbližšieho polroka posilní futbalistov Norwichu v rámci hosťovania. V anglickej Premier League sa stane druhým Slovákom po brankárovi Martinovi Dúbravkovi.

Prvý štart by si mohol pripísať v sobotu 18. januára v zápase proti Bournemouthu. "Presúvam sa z výbornej súťaže do lepšej," povedal Duda v rozhovore pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu. "V posledných mesiacoch som bol v neľahkej situácii, a preto som rád, že som zmenil pôsobisko. Verím, že ten polrok budem môcť napredovať a budem hrávať," doplnil.

Slovenskí fanúšikovia sa po dlhšom čase dočkajú vzájomnej konfrontácie Slovákov v anglickej lige. Norwich nastúpi v Newcastli v zápase 25. kola 1. februára. "Určite sa s Martinom stretneme a porozprávame. Chcel by som čo najviac hrávať, aby som získal opäť zápasovú prax. Znova sa chcem baviť futbalom a hlavne plánujem pomôcť mužstvu."

Klub so žlto-zelenými farbami je aktuálne v Premier League posledný. "Zaslúžili by si viac bodov, ako momentálne majú. Súťaž nie je ľahká, ešte nie je koniec. Pred nami je päť mesiacov a ja dúfam, že krok po kroku budeme získavať ďalšie body," dodal Duda.


Tagy: Ondrej Duda Norwich City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
canaries.co.uk

DISKUSIA