Duda prezradil zákulisie prestupu: Bol som to ja, kto na trénera Klinsmanna tlačil

Ondrej Duda
Ondrej Duda

BRATISLAVA - Vlani v júli po najúspešnejšej sezóne v kariére slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda predĺžil s Herthou Berlín kontrakt do leta 2023 a cítil sa v šťastný v organizácii z hlavného mesta Nemecka. V uplynulej bundesligovej sezóne strelil 11 gólov a na ďalších šiestich sa podieľal prihrávkami.

V tej aktuálnej Duda zasiahol iba do siedmich zápasov. Dvadsaťpäťročný rodák zo Sniny jednoznačne nepadol do oka novému trénerovi Berlínčanov Jürgenovi Klinsmannovi. Po jeho príchode od konca novembra nastúpil v jedinom zápase a keďže mu kouč povedal na rovinu, čo s ním zamýšľa, slovenský legionár odišiel na hosťovanie do anglického tímu Norwich City.

"Táto situácia ma prinútila konať a bol som to ja, kto na trénera Klinsmanna tlačil, aby mi vysvetlil, čo sa deje. Keby som sa uspokojil s tým, že raz hrám, raz som na tribúne a raz na lavičke, tak určite by som tam zostal minimálne do leta alebo aj ďalší rok, teda dovtedy, kým sa mi skončí zmluva. No ja som na neho tlačil, nech mi povie, aké má plány. Nakoniec bol ku mne úprimný. Na rovinu mi priznal, že to u neho budem mať ťažké, tak som povedal, že chcem odísť a zmeniť pôsobisko. On s tým nemal problém a ja som rád, že sa to nakoniec takto dohodlo," vyhlásil Duda pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Niekdajší hráč Legie Varšava či MFK Košice chce v Anglicku nabrať zápasovú prax, baviť sa futbalom a pomôcť "kanárikom" k záchrane v Premier League, v ktorej sú momentálne na poslednom mieste tabuľky. "Verím, že to bude pre mňa dobrý polrok. Teším sa na futbal a dúfam, že ma bude baviť. Súťaž nie je ľahká, ale ešte nie je koniec. Pred nami je ešte päť mesiacov a ja dúfam, že krok po kroku budeme získavať ďalšie body," dodal Ondrej Duda.

 

 


Tagy: Hertha Berlín Ondrej Duda

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
canaries.co.uk

DISKUSIA