Dudov otec na adresu syna: Ondrej ide z vynikajúcej súťaže do ešte lepšej!

Ondrej Duda počas tréningu Norwichu
Ondrej Duda počas tréningu Norwichu

BRATISLAVA - Slovenský ofenzívny futbalista Ondrej Duda dokončí aktuálnu sezónu 2019/2020 v anglickom klube Norwich City. Dvadsaťpäťročný rodák zo Sniny bude v mužstve "kanárikov" hosťovať z nemeckej Herthy Berlín, kde sa po nedávnom angažovaní kouča Jürgena Klinsmanna ocitol "na vedľajšej koľaji".

"Dohodli sme sa na polročnom hosťovaní bez opcie. My sme preferovali opciu, ale Nemci s ňou nesúhlasili, tak uvidíme, aké majú plány," uviedol v rozhovore pre agentúru SITA otec a hráčov zástupca v jednej osobe Ondrej Duda starší.

Pri riešení najbližšej futbalovej budúcnosti museli v prípade slovenského reprezentanta prihliadať na viacero špecifík zimného prestupového okna. "Toto obdobie je veľmi krátke, súťaže sú v plnom prúde a problém je taktiež v tom, že väčšinou Nemci berú Nemcov, anglické kluby Angličanov, do španielskych tímov zasa chodia zväčša Španieli, aby adaptácia prebehla ľahšie a bezproblémovejšie," priblížil Dudov otec, ktorý v minulosti tiež aktívne hrával a dlhé roky pôsobil aj ako tréner.

Účastníka majstrovstiev Európy 2016 chceli viaceré kluby z popredných európskych líg, napokon však zvíťazilo Anglicko, ktoré už v detstve bolo veľkým snom tohto niekdajšieho hráča Legie Varšava či MFK Košice. "Naša priorita bola ostať v top štvorke najlepších európskych líg. Do úvahy prichádzalo viac klubov, záujem mali Nemci, jedno španielske mužstvo, tiež Angličania, akurát nie Taliansko. Najideálnejšie by bolo Nemecko, keďže Ondrej pozná tamojšiu bundesligu. Hertha však absolútne vylúčila akékoľvek posilnenie konkurencie," poznamenal Duda st.

Pridal aj niečo zo zákulisia nedávnych rokovaní: "Boli sme v kontakte s anglickými mužstvami, no niektoré to mali podmienené predajom iných hráčov, na čo sme nechceli čakať. Prišiel však Norwich City, ktorý bol konkrétny. V klube pôsobí nemecký tréner (Daniel Farke, pozn.), ktorý pozná Ondreja a veľmi ho chcel do mužstva. Dohodli sme sa rýchlo, v prípade klubov to trošku trvalo, ale nakoniec našli kompromis a dohodli sa."

Anglické tímy sú vďaka príjmom z televíznych práv a ďalších aktivít najbohatšie na svete. "Samotný Norwich City by v bundeslige patril medzi špičku. Preto sú anglické kluby schopné aj takto rýchlo splniť finančné požiadavky klubu aj samotného hráča. Ondrej určite dostane šancu a ako sa vyjadril, ide z vynikajúcej a veľmi kvalitnej súťaže do ešte lepšej," podotkol Duda st.

Keďže v dohode oboch klubov nie je zakotvená možnosť uplatnenia opcie na prestup, Duda by sa mal v lete opäť hlásiť v Berlíne. "V ostatnom čase sme komunikovali iba so športovým riaditeľom Herthy Michaelom Preetzom, ktorý sa vyjadril, že Ondreja po sezóne čakajú. Samozrejme, to neznamená, že v Herthe aj zostane. Všetko bude závisieť od záujmu, pretože ak bude mať vysedávať na lavičke, tak v žiadnom prípade. Ondro má ešte vážnu zmluvu na 3,5 roka, ktorú sme predĺžovali pred polrokom. Boli iné plány, ale, samozrejme, trénerovi Klinsmannovi nezazlievam, že si vybral iných hráčov, keďže každý kouč je zodpovedný za výsledky," zakončil Ondrej Duda st.


Tagy: Ondrej Duda Norwich City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
canaries.co.uk

DISKUSIA