Krutá daň po 27 ročnej odmlke: Vodnopólistky dostali na ME debakel aj od domáceho Maďarska!

Emma Junasová a Rita Keszthelyiová-NagyováEmma Junasová a Rita Keszthelyiová-Nagyová Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary

BUDAPEŠŤ - Slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácii nevyšiel ani druhý zápas na majstrovstvách Európy v maďarskej Budapešti. Slovenky v pondelok večer prehrali v základnej A-skupine s domácimi Maďarkami 2:20, hoci v úvodnej štvrtine dokázali prakticky okamžite odpovedať na otvárací gól favoritiek.

Na 1:1 vyrovnala Miroslava Stankovianska. Svoj druhý gól dosiahlo družstvo zásluhou Daniely Kátlovskej, ktorá skorigovala na priebežných 2:13. Zverenkyne trénera Milana Henkricha vstúpili do turnaja v nedeľu prehrou s favorizovaným výberom Ruska vysoko 2:31. Pre slovenské hráčky vo vodnom póle to bol prvý zápas na ME po dlhých 27 rokoch.

V utorok majú Slovenky voľno, v stredu 15. januára o 14.30 h nastúpia proti Grékyniam. V utorok 14. 1. čaká prvý duel na turnaji mužov SR, v A-skupine nastúpia o 11.30 h proti tímu Čiernej Hory.

A-skupina:

Maďarsko - Slovensko 20:2 (5:1, 5:0, 4:1, 6:0)
Góly SR: Stankovianska, Kátlovská, rozhodovali: Koryzna (Poľ.) a Colombo (Tal.)

Zostava SR: E. Kissová, Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Viac o téme: Slovensko Maďarsko Vodné pólo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články