Valverde skončil na lavičke Barcelony: Toto je jeho nástupca!

Ernesto Valverde
Ernesto Valverde

BARCELONA - Ernesto Valverde síce viedol pondelkový tréning futbalistov FC Barcelona, ale v priebehu dňa sa situácia zmenila. Španielsky klub avizoval na večer stanovisko. Ešte predtým však denník Marca informoval o jeho odvolaní z funkcie a nahradení Quiquem Setiénom.

Vedenie Barcelony rozoberalo súčasnú situáciu ohľadom mužstva, ktoré naposledy neuspelo v boji o Španielsky superpohár. Prezident katalánskeho klubu Josep Maria Bartomeu údajne oznámil Valverdemu koniec jeho pôsobenia na predpoludňajšom stretnutí, na ktorom sa zúčastnili aj šéf exekutívy Oscar Grau a členovia technického tímu Éric Abidal a Ramón Planes. Ide o prvého odvolaného kouča Barcelony od roku 2003, keď nútene musel odísť Louis van Gaal a nahradil ho Radomir Antič. Valverde strávil na lavičke úradujúceho španielskeho majstra dva a pol roka.

Jeho 61-ročný nástupca Setién nemá skúsenosti s vedením takého špičkového mužstva, ako je Barcelona. Naposledy bol v rokoch 2017 - 2019 trénerom Realu Betis Sevilla. Momentálne sa finalizujú detaily kontraktu, ale neočakávajú sa problémy. Setiénov agent je údajne prítomný v Barcelone.


Tagy: FC Barcelona Ernesto Valverde Quique Setién

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Hassan Ammar

DISKUSIA