VIDEO Katastrofálne tenisové podmienky: Tu sa končia žarty, dve hráčky na pokraji kolapsu!

Dalila Jakupovićová na kolenáchDalila Jakupovićová na kolenách

BRATISLAVA - Kvalita ovzdušia v Melbourne bola diskutovanou témou pred štartom kvalifikácie na prvý grandslamový turnaj tenisovej sezóny Australian Open. "Protinožcov" už niekoľko mesiacov sužujú masívne požiare, ktoré pripravili o život najmenej 28 ľudí a zničili desať miliónov hektárov územia krajiny. Napriek tomu organizátori podujatia dovolili, aby sa v utorok odohrali zápasy úvodného kola. Hneď prvý súťažný deň však priniesol skreč slovinskej hráčky Dalily Jakupovičovej, ktorá sa sťažovala práve na nedýchateľný vzduch v priestoroch v Melbourne Parku.

"Bolo to skutočne veľmi zlé. Nikdy som niečo také nezažila. Myslím si, že to nebolo fér, pretože takéto podmienky nie sú prospešné nášmu zdraviu. Bola som prekvapená, dúfala som, že nebudeme hrať, ale nemali sme veľmi na výber," cituje portál BBC.com slová 28-ročnej tenistky. Rodáčka z Jesenice odstúpila z duelu proti Švajčiarke Stefanie Vögeleovej v druhom sete za stavu 6:4, 5:6.

"Bola som vystrašená, že skolabujem. Už som ani nedokázala chodiť. Som nahnevaná a smutná. Asi viac smutná, pretože som mala zápas dobre rozohratý a nemohla som ho dokončiť. Nemám pritom problémy s astmou a ťažkosti mi nerobilo ani teplo," pokračovala Jakupovičová, ktorá opustila kurt za pomoci zdravotníkov.

Zdravotné problémy mala aj Kanaďanka Eugenie Bouchardová, ktorá sťažovala na bolesti v oblasti hrude. Privolala si na pomoc lekára a napokon postúpila do druhého kola kvalifikácie. Ukrajinka Elina Svitolinová síce nemusela hrať súťažný zápas, ale situáciu v Melbourne pozorne sleduje. "Prečo musíme čakať až dovtedy, kým sa niečo stane?" napísala na sociálnej sieti twitter a priložila obrázok s indexom kvality ovzdušia, ktorý ukazoval v Melbourne veľmi nezdravé hodnoty.

Predstavitelia mesta informovali obyvateľov Melbourne, aby v utorok nevychádzali mimo domovov, ak nemusia. Rovnaké odporúčanie platilo aj pre ich domácich miláčikov. Tenisti však museli zamieriť na kurty. "Musíme si vyhodnotiť informácie, ktoré sme získali. Situáciu budeme konzultovať aj s našim zdravotníckym tímom. Najpodstatnejšie pre nás sú zdravie a bezpečnosť hráčov," píše sa v stanovisku organizátorov, ktorí z dôvodu zníženej kvality ovzdušia posunuli začiatok zápasov kvalifikácie o hodinu a dočasne pozastavili možnosť na tréningy.

Viac o téme: Eugenie Bouchardová Dalila Jakupovićová WTA Melbourne
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube.com - The Telegraph; VIDEO: YouTube/The Telegraph
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články