Záujemcovia, toto meno si škrtnite zo zoznamu: Európska hviezda NHL si dala novoročný darček

Nicklas Bäckström
Nicklas Bäckström

WASHINGTON - Hokejový Washington už viac nemusí budiť zo spánku nevyriešená budúcnosť jedného z najlepších hráčov v histórii organizácie. Nicklas Bäckström 32-ročný center, podpísal s klubom nový päťročný kontrakt na 46 miliónov dolárov. Capitals o tom informovali na svojej oficiálnej webovej stránke.

Švédsky tvorca hry je historicky najlepším nahrávačom Washingtonu so 668 asistenciami a spolu s Alexandrom Ovečkinom patrí do exkluzívnej spoločnosti mužov s 900 a viac bodmi v dejinách organizácie. Moskovský snajper aktuálne sedí na 1 255 bodoch. Nicklas Bäckström patrí k jedinému aktívnemu hráčovi, ktorý aktuálne zaznamenal aspoň 50 asistencií v šiestich po sebe idúcich sezónach. 

V prebiehajúcom ročníku si pripísal 35 bodov, z čoho bolo deväť gólov. V pokročilých štatistikách patrí medzi najlepších v celom mužstve. V NHL debutoval 5. októbra 2007 proti Atlante Thrashers a odvtedy je neoddeliteľnou súčasťou dlhoročného hviezdneho jadra Washingtonu. V roku 2018 sa radoval zo Stanley Cupu po víťaznej sérii s Vegas Golden Knights. 

Mnohými nedocenený a nenápadný center je jedným z najlepších tvorcov hry svojej generácie. Rodák zo švédskeho Gävle bol draftovaný zo štvrtého miesta v roku 2006 a spomedzi tohto ročníka patrí k úplne najproduktívnejšiemu hokejistovi s 908 bodmi. Taktiež ako jediný spolu s Alexom Ovečkinom nazbierali v zápasoch play-off aspoň rovných 100 bodov (Bäcks - 106, Ovečkin - 126). 


Tagy: Washington Capitals Nicklas Bäckström

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Paul Vernon; Video: YouTube/Washington Capitals

DISKUSIA