Národný futbalový štadión je oficiálne uznaný: Tehelné pole dostalo významný certifikát

Nový štadión Tehelné pole pred derby s TrnavouNový štadión Tehelné pole pred derby s Trnavou Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Národný futbalový štadión na bratislavskom Tehelnom poli je oficiálne certifikovaný Slovenským futbalovým zväzom (SFZ) ako štadión kategórie 4. Certifikát je platný pre odohratie súťaží riadených FIFA, UEFA, SFZ aj ÚLK.

"Certifikácia štadióna Slovenským futbalovým zväzom bola poslednou podmienkou UEFA, ktorú bolo potrebné splniť, aby štadión dostal aj certifikát UEFA 4. Ide už len o formalitu, keďže bol štadión už na jeseň minulého roka dejiskom zápasov, pri ktorých štadióny musia spĺňať podmienky UEFA 4," povedal predseda predstavenstva NFŠ, a. s. Pavel Komorník v oficiálnej tlačovej správe.

Štadión s kapacitou 22.500 sediacich divákov je postavený plne v súlade s vysokými štandardmi UEFA s komplexne vybaveným zázemím na medzinárodnej úrovni. Od decembra 2018 bol na základe predbežného užívania v skúšobnej prevádzke. V plnej prevádzke je od decembra 2019, keď bol právoplatne skolaudovaný.

Viac o téme: UEFA FIFA ÚLK SFZ Tehelné pole
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články