VIDEO Český hokej na vrchole Európy! Finále Ligy Majstrov si zahrajú aj dvaja Slováci

Hráči Mountfieldu zdolali švédsky Djurgaarden
Hráči Mountfieldu zdolali švédsky Djurgaarden

HRADEC KRÁLOVÉ - Do finále 6. ročníka hokejovej Ligy majstrov postúpili hráči českého tímu Mountfield Hradec Králové a švédskeho klubu Frölunda Indians. Kým pre "indiánov" je to už to už piate finále LM v histórii, pre českého zástupcu to bude premiéra na tejto úrovni. Hradec Králové má šancu na zisk titulu ako prvý český tím, keďže v minulosti sa do finále prebojovala len Sparta Praha, no tá v ročníku 2016/2017 v záverečnom súboji podľahla práve Frölunde.

Tím z Göteborgu síce vstupoval do odvety na ľade iného švédskeho mužstva Lulea HF s jednogólovým mankom z prvého duelu (2:3), no u súpera v utorok zvíťazil 3:1 a finále sa 4. februára uskutoční práve na ľade Frölundy. Hradec Králové v prvom súboji vo Švédsku zvíťazil na ľade Djurgaardenu Štokholm 3:1 a v domácom prostredí si postup už nenechal ujsť. Zvíťazil 3:0 a teší sa z postupu do finále. Za Hradec v utorok nastúpili aj dvaja Slováci - útočník Lukáš Cingel a obranca Mislav Rosandič.

Zaujímavosťou je, že Frölunda a Hradec Králové spolu hrali v tejto sezóne v skupine časti v H-skupine a v oboch dueloch boli úspešnejší hostia. Hradec Králové doma prehral 3:4 a vonku zvíťazil 3:2.

Frölunda Indians v minulosti už trikrát ovládla LM a je v tomto smere rekordérom, keďže Lulea aj fínsky tím JYP Jyväskylä majú na svojom konte po jednom celkovom triumfe.

Liga majstrov 2019/2020 v ľadovom hokeji - semifinále - odvety:

Lulea HF (Švéd.) - Frölunda Indians (Švéd.) 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) - prvý zápas: 3:2, do finále postúpila Frölunda
Góly: 14. Tyrväinen (Gustavsson, Lundkvist) - 31. Rakhshani (Lundqvist, Fagemo), 44. Lundqvist (Mustonen), 51. Lasch (Carlsson, Gormley)

Mountfield Hradec Králové (ČR) - Djurgaarden Štokholm (Švéd.) 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - prvý zápas: 3:1, do finále postúpil Hradec Králové
Góly: 21. Lev (Chalupa), 43. Nedomlel, 52. Jergl (Perret)


Tagy: Mountfield Hradec Králové Lulea Hockey Frölunda Indians Djurgaarden Štokholm

Zdroj:
SITA
Foto:
championshockeyleague.com/Stanislav Souček; Video: Youtube/Champions Hockey League

DISKUSIA