Manchester United ruší tréningový kemp v Dubaji: Dôvodom je napätá situácia

Ole Gunnar Solskjaer
Ole Gunnar Solskjaer

MANCHESTER - Vedenie anglického futbalového klubu Manchester United zrušil naplánovaný tréningový kemp na Strednom východe, dôvodom je napätie v danom regióne. "Červení diabli" mali sústredenie v danej oblasti naplánované v najbližšom období pred druhou polovicou ligovej sezóny.

"Ak ma niečo znepokojuje, nie je to situácia na ihrisku. Máta ma niečo iné," ozrejmil tréner Ole Gunnar Solskjaer. "Tešili sme sa na kemp na Strednom východe, no ten sa asi neuskutoční," poznamenal.

Nórsky kouč anglického kolektívu mal na mysli udalosti spred niekoľkých dní, keď Irán vypálil strely na dve americké vojenské základne. Šlo o odvetu za zabitie iránskeho generála Kásima Solejmáního na bagdadskom letisku bezpilotným lietadlom, ktoré nariadil americký prezident Donald Trump. Irán zámerne viedol svoje útoky tak, aby pri nich nikoho nezabil, a podľa informácií z viacerých zdrojov tesne pred nimi dokonca varoval Američanov. Svetom otriasla aj tragédia neďaleko letiska v hlavnom meste Iránu Teheráne, keď iránska strana údajne omylom zostrelila ukrajinské civilné lietadlo so 176 osobami na palube

Manchester United má mnoho fanúšikov v regióne a v ostatných rokoch pravidelne navštevuje tréningový komplex v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. United namiesto plánovaného kempu pravdepodobne udelia hráčom krátke voľno. "Ešte nepadla definitíva, ale isto budeme v Európe," poznamenal kouč Solskjaer.

Manchester United je v sezóne 2019/2020 stále v hre na štyroch frontoch. Okrem domácej Premier League totiž bojuje aj v Európskej lige, Ligovom pohári a FA Cupe. "Pauza v prvej polovici februára nám isto pomôže, kalendár totiž máme poriadne nadupaný," dodal Solskjaer.


Tagy: Manchester United Ole Gunnar Solskjaer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Dave Thompson

DISKUSIA