Slovan opäť lovil u najväčšieho rivala: Túžim po titule a zápasoch na Tehelnom poli!

Lucas Lovat prichádza do Slovana
Lucas Lovat prichádza do Slovana

BRATISLAVA - Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava získal pred pokračovaním aktuálnej sezóny ďalšieho hráča. Po angažovaní slovinského útočníka Alena Ožbolta angažoval brazílskeho krajného obrancu Lucasa Lovata. Ten naposledy pôsobil v Spartaku Trnava, v ktorého drese odohral 35 stretnutí a triumfoval s ním v Slovenskom pohári. Zaujímavosťou je, že kontrakt so Slovanom na 4,5 roka podpísal v deň svojich 23. narodenín.

"Posilnenie a zvýšenie konkurencie na poste ľavého krajného obrancu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Lucas je hráč, ktorého dobre poznáme, pričom na Slovensku už ukázal svoju nespornú kvalitu a predovšetkým sľubný potenciál do budúcna. Chceme rozvíjať jeho schopnosti, verím, že tréneri využijú svoje znalosti na maximum, aby s ním čo najlepšie pracovali a aby bol prínosom pre celé mužstvo," povedal pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

O rodáka z mesta Florianópolis nebola na prestupovom trhu núdza. Veľmi sa však teší, že bude nosiť belasý dres. "Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra. Teším sa aj na opätovné stretnutie s Myentym Abenom, ktorý je pre mňa ako brat a skvele si rozumieme," povedal Lovat pre web Slovana.

Lovat je práve po Abenovi ďalším hráčom, ktorý z Trnavy zamieril do tímu odvekého rivala z hlavného mesta SR. Rivalitu vníma, ale chce sa sústrediť iba na svoju budúcnosť. "Viem, ako fanúšikovia vnímajú rivalitu medzi Slovanom a Spartakom, no môžem im odkázať, že sa nikdy nepozerám na to, čo bolo, ale len na to, čo bude. Chcem odovzdávať sto percent svojich schopností pre Slovan a potešiť našich priaznivcov. Verím, že ak sa mi to podarí, tak ma potom prijmú podobne pozitívne ako Myentyho," dodal Lovat.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Lucas Lovat

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
skslovan.com

DISKUSIA