Ani do tretice to našim nevyšlo: Vodnopólistky na šampionáte schytali debakel aj od Grécka

Tamara Kolářová a Maďarka Nataša RybanskáTamara Kolářová a Maďarka Nataša Rybanská Zdroj: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary

BUDAPEŠŤ - Slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácii nevyšiel ani tretí zápas na majstrovstvách Európy v maďarskej Budapešti. Slovenky v stredu popoludní prehrali v základnej A-skupine s Grékyňami hladko 2:18 a v tabuľke majú na svojom konte stále nulu v kolónke bodov.

Zverenkyne trénera Milana Henkricha však úvodné súboje odohrali proti favoritkám skupiny a teraz ich čakajú zápasy proti Srbkám a Chorvátkam, v ktorých by radi bodovali a zabojovali o postup do štvrťfinále. V piatok 17.1. o 17.30 h si zmerajú sily so Srbkami, o dva dni neskôr o 13.00 h s Chorvátkami. Slovenské hráčky na ME štartujú po dlhých 27 rokoch.

V stredajšom súboji Slovenky prehrali prvú štvrtinu 0:4, v druhej sa Tamare Kolářovej podarilo skorigovať na 1:6 a Miroslave Stankovianskej na 2:7. V tretej oseminútovke vyšli slovenské hráčky opäť gólovo naprázdno a inkasovali až šesťkrát, v záverečnej časti pridali Grékyne ďalšie štyri góly.

A-skupina:

Grécko - Slovensko 18:2 (4:0, 4:2, 6:0, 4:0)

Góly SR: Kolářová a Stankovianska po 1, rozhodovali: Blanchardová (Fr.) a Maussová (Nem.)
Zostava SR: E. Kissová, Horváthová - Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Milan Henkrich (tréner SR): "Postupne sa zlepšujeme, no stále to nestačí na to, aby sme sa priblížili elitným tímom. Dnešný duel sme začali dobre, no potom sa to zhoršilo a Grékyne zvyšovali náskok využívaním našich chýb. V piatok hráme proti Srbkám a tento duel chceme vyhrať, platí to aj o nedeľňajšom stretnutí proti Chorvátkam. Chceme ukázať, že patríme na tento turnaj a nie sme tu len na zbieranie skúseností."

Emma Junasová (hráčka SR): "Čo mám na toto povedať? Niekoľko našich hráčok malo v noci na stredu žalúdočné problémy, a tak sme radi, že sme vôbec mohli hrať. V nasledujúcich zápasoch sa pokúsime zo seba dostať všetko."

Beáta Kováčiková: "Taktiku na Srbky už máme premyslenú. Už je to len o tom, aby sme ju dodržiavali. Predovšetkým však verím, že dáme viac gólov ako v úvodných zápasoch. Doterajšie súperky mali viac fyzickej sily, aj to bola jedna z príčin prehier. Srbky majú dve kľúčové hráčky, preto bude dôležité postrážiť ich."

Ivana Majláthová: "Bol to z našej strany lepší zápas než predošlý. Bolo cítiť menšiu nervozitu a hoci to bol silný súper, hrali sme lepšie. Už si zvykáme na bazén, sme zohranejšie a vieme, čo máme robiť."

Viac o téme: Grécko Slovensko ME vo vodnom póle
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/DUNA/MTI/Zsolt Szigetvary
  • Zdroj: SITA, TASR

Súvisiace články