Začiatok novej éry sa priblížil: No konečne, dlhoočakávaný debut mladej hviezdy za dverami

Zion Williamson
Zion Williamson

NEW ORLEANS - Tri mesiace po začiatku NBA čaká Ziona Williamsona, veľký basketbalový talent, oneskorená premiéra v najlepšej lige sveta. Jednotka minuloročného draftu si v príprave pred sezónou poranila pravé koleno a v októbri sa podrobila operácii menisku. Za New Orleans Pelicans by mala nastúpiť prvý raz budúcu stredu proti San Antoniu.

"Bude záležať na tom, ako bude v nasledujúcich dňoch tréningu vyzerať a taktiež na konečnom vyjadrení doktorov. Ale vyzerá to dobre. Tento proces bol skutočne, skutočne dobrý. O Zionovi sme sa veľa naučili. Dostávame sa do bodu, kedy si myslím, že je pripravený. Ideme správnym smerom," povedal GM David Griffin. 

New Orleans ani Williamson neuvažovali nad tým, že by debut posunuli až na začiatok ďalšej sezóny. Zranenie nebolo tak vážne, aby musel vynechať zvyšok prebiehajúceho ročníka. "Ani Zion nad tým nepremýšľal. Zranenie nebolo také, ako sa zdalo. Ostatní hráči, ktorí sa museli rozhodnúť, mali omnoho vážnejšie operácie. Blake Griffin si poškodil jabĺčko, to je rozdiel. Zion od začiatku vedel, že bude pripravený hrať," pokračoval Griffin.

Williamson sa pridal k tímu po tom, ako sa Pelicans vrátili z nedávneho tripu po ihriskách súperov. "Včerajší tréning so Zionom bol najlepší, aký som doteraz videl. Lepší než pred sezónou. Cítime, že bude väčšou a lepšou verziou samého seba. Aj zdravšou," odhodlane skonštatoval Griffin.

19-ročný Williamson prešiel draftom hneď po prvom roku na univerzite Duke a nemalú pozornosť pútal ešte pred vstupom do NBA. Minulý rok v lete podpísal s firmou Nike štvorročnú zmluvu na 75 miliónov dolárov. V príprave s New Orleans si potom viedol výborne. V štyroch zápasoch mal priemer 23,3 bodu a 6,5 doskoku. Zlepšenie sa u Pelicans žiada ako soľ v chlebe, pretože v tabuľke Západu sú predposlední s bilanciou 15 výhier a 26 porážok. 


Tagy: NBA New Orleans Pelicans Zion Williamson

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Matthew Hinton; Video: YouTube/NBA

DISKUSIA