Nič nie je pre kouča dôležitejšie: Mlaď v správnych rukách, musia z nich vyrásť dobrí ľudia

Trénerské duo zľava Milan Nemec a Rastislav Urgela
Trénerské duo zľava Milan Nemec a Rastislav Urgela

PODBREZOVÁ - V uplynulej sezóne sa futbaloví tréneri Milan Nemec a Rastislav Urgela pričinili o historický úspech FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Po triumfe v II. lige mohli oslavovať postup do najvyššej slovenskej súťaže.

Hneď v úvode aktuálneho súťažného ročníka 2019/2020 sa však Nemec rozhodol rezignovať z osobných a zdravotných dôvodov a v októbri sa z klubu porúčal aj Rastislav Urgela. Nevyspytateľné futbalové chodníčky však tento trénerský tandem opäť spojili dohromady v druholigovom FK Železiarne Podbrezová, kde povedú starších dorastencov.

"Prišli sme do kategórie U19, ktorá je v živote futbalistu najdôležitejšia. Futbalista prechádza z dorasteneckej kategórie medzi mužov. A to je najťažší futbalový prechod, aký existuje. Menia sa fyzické proporcie hráčov, mení sa futbal, ktorý je u mužov rýchlejší, tvrdší," uviedol 60-ročný Nemec prostredníctvom oficiálneho webu "železiarov".

Rodák z Rudna nad Hronom už v Pohroní pracoval s Urgelom s mnohými talentovanými mladíkmi. Podobná misia ho teraz čaká na Horehroní. Hráčov však nechce zdokonaľovať iba po futbalovej stránke. "Vieme, čo chlapci potrebujú, ako ich správne zaťažiť. Ak budú chcieť, tak budú pod našim vedením určite napredovať. Zaujíma ma však aj ich život. Zaujímajú ma ich študijné výsledky, správanie. Všade, kde som pôsobil, som vychovával ľudí a verím, že aj títo chlapci budú nielen dobrí futbalisti, ale predovšetkým dobrí ľudia," dodal Nemec, pre ktorého je to tretia podbrezovská anabáza v trénerskej kariére.

Bývalý československý reprezentant a člen olympijského tímu tiež priblížil, na ktoré herné atribúty sa s Urgelom budú najviac zameriavať. "Chlapci sú na veľmi slušnej technickej úrovni. Veľkým problémom nášho futbalu je však rýchla práca s loptou. Pre mňa je to najväčší hendikep slovenských hráčov. Na tomto budeme pracovať tak, aby sme napredovali a zlepšili sa. Nejde tu o lokomočnú rýchlosť, ale o rýchlosť s loptou. To znamená prijať loptu, rýchlo ju odovzdať, hrať na jeden dotyk. To je najkrajší futbal a my ich budeme viesť k tomu, aby taký hrali," doplnil otec slovenského útočníka Adama Nemca.


Tagy: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa Milan Nemec Rastislav Urgela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Ján Krošlák

DISKUSIA