Fantázia, skvelý záver týždňa! Slovenský mužský tenis bude mať zastúpenie na Australian Open

Norbert Gombos
Norbert Gombos

MELBOURNE - Slovenský tenista Norbert Gombos si premiérovo v kariére zahrá v hlavnej časti grandslamového Australian Open. Rodák z Galanty v piatok zvládol záverečné 3. kolo kvalifikácie, v ktorom zdolal Srba Pedju Krstina 6:3, 6:3. Dvadsaťdeväťročný reprezentant SR "pomstil" svojho krajana Martina Kližana, ktorého v prvom kole kvalifikácie zdolal práve Krstin.

Gombos predviedol veľmi dobrý výkon a ani raz neprišiel o svoje podanie. Pomohol si jedenástimi esami a po prvom podaní získal 32 z 38 loptičiek. Prezentoval sa 27 víťaznými údermi, pričom zahral aj 15 nevynútených chýb. Zverenec Tibora Tótha sa predstavil vo svojej 22. granslamovej kvalifikácii a po druhý raz uspel. Meno svojho súpera v 1. kole Australian Open sa dozvie v sobotu.

Gombos je zároveň jediným Slovákom, ktorý sa objaví v hlavnej časti dvojhry mužov úvodného grandslamu sezóny. Jozef Kovalík bol k tomu veľmi blízko, ale vo finále kvalifikácie prehral s domácim Maxom Purcellom 4:6, 2:6. Cesta Filipa Horanského a Andreja Martina sa skončila ešte o kolo skôr.

Aktuálna slovenská jednotka Martin podľahol Francúzovi Mathiasovi Bourgueovi 6:4, 6:7 (5), 5:7, pričom v rozhodujúcom sete nevyužil jeden mečbal. Horanského zdolal víťaz ostatného ročníka Slovak Open a najvyššie nasadený hráč kvalifikácie Rakúšan Dennis Novak 1:6, 4:6.


Tagy: Norbert Gombos Pedja Krstin Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Nick Wass

DISKUSIA