Veľké januárové liptovské upratovanie: Vedenie MHK 32 zamávalo rovno trom hokejistom

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - V slovenskom hokejovom klube MHk 32 Liptovský Mikuláš sa rozlúčili s trojicou útočníkov. Na Liptove už nepokračujú Radoslav Macík, Simon Kalousek a Alexander Nikulin. Klub o tom informoval na oficiálnom webe.

Dôvody ukončenia spolupráce sú rozdielne. Skúseného krídelníka Macíka trápili po letnom návrate do Liptovského Mikuláša zdravotné problémy. V ročníku 2019/2020 stihol odohrať iba 15 zápasov, v ktorých získal 3 kanadské body za 1 gól a 2 asistencie. Podľa vyjadrenia klubu sa pre Macíka predčasne skončila prebiehajúca sezóna a otázne je aj pokračovanie jeho kariéry.

Odchovanec liptovského MHk Simon Kalousek dostal ponuku od HKM Zvolen, aby pomohol juniorskému tímu "bryndziarov." V ňom už nastupoval v sezóne 2018/2019 a v závere juniorskej kariéry by sa rád podieľa na medaile Zvolenčanov. Skúsený Rus Nikulin nepresvedčil trénerov A-mužstva. Problémová bola jeho fyzická pripravenosť.

Káder menia aj pod Tatrami

V kádri tipsportligového HK Poprad už nefiguruje americký útočník Jimmy Lodge. Dôvodom sú jeho zdravotné problémy, pre ktoré sa obe strany dohodli na ukončení spolupráce. Popradský klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Lodge prišiel do Popradu začiatkom januára 2020 a za "kamzíkov" stihol odohrať iba dva zápasy. V nich si do štatistík pripísal gól, dve trestné minúty a jeden záporný bod v hodnotení +/-. Pre 24-ročného útočníka išlo o prvé pôsobenie mimo Severnej Ameriky.


Tagy: HK Poprad Radoslav Macík Alexander Nikulin MHK 32 Liptovský Mikuláš Simon Kalousek Jimmy Lodge

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Dušan Hein

DISKUSIA