Slovenský tenis na Australian Open s dvojnásobným mužským zastúpením: V hlavnej súťaži aj Kovalík

Jozef Kovalík
Jozef Kovalík

MELBOURNE - Slovenský mužský tenis bude mať napokon dvojnásobné zastúpenie v hlavnej súťaži dvojhry na Australian Open v Melbourne. Na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny sa okrem Norberta Gombosa predstaví aj Jozef Kovalík. Gombos si účasť v hlavnom "pavúku" dvojhry vybojoval tromi víťazstvami v kvalifikácii, Kovalík sa tam dostal dodatočne ako tzv. lucky loser.

Kovalík prehral vo finále kvalifikácie s domácim Maxom Purcellom 4:6, 2:6, ale vzhľadom na vysoký renking (138. miesto v ATP) využil odhlásenie sa jedného z hráčov a po štyroch rokoch sa predstaví medzi 128 najlepšími hráčmi v Melbourne Parku. Celkovo to bude pre 27-ročného Bratislavčana siedme vystúpenie v hlavnej súťaži na niektorom z grandslamových turnajov, zatiaľ ani raz neprenikol do 2. kola.

Kovalík a Gombos už spoznali aj mená súperov v 1. kole dvojhry mužov v Melbourne. Súperom Kovalíka bude favorizovaný Španiel Pablo Carreno Busta, svetová tridsiatka a nasadená dvadsaťsedmička turnaja. Španiel vedie nad Slovákom vo vzájomnej bilancii 2:0, pričom Kovalík mu vzal set iba v 1. kole Roland Garros 2018. Aj Gombos bude na úvod čeliť španielskemu tenistovi. Zahrá si proti Alejandrovi Davidovichovi Fokinovi, 85. hráčovi singlového rebríčka ATP. Z dvoch doterajších vzájomných zápasov Gombos raz zvíťazil, bolo to na antukovom challengeri na Mallorke v roku 2018.


Tagy: Jozef Kovalík Norbert Gombos Australian Open 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Christophe Ena

DISKUSIA