VIDEO Toronto kanonádou vyrovnalo strelecký klubový rekord, obrat Atlanty ako z ríše snov

Norman Powell z Toronta RaptorsNorman Powell z Toronta Raptors Zdroj: SITA/AP/Cole Burston

NEW YORK - Basketbalová NBA mala v piatok na programe sedem stretnutí. Diváci sledovali ďalšie vynikajúce predstavenie slovinského rozohrávača Dallasu Luku Dončiča a tiež iné zaujímavé výkony. O jeden z nich sa postarali hráči Toronta, ktorí vyrovnali klubový rekord v počte nastrieľaných bodov v jednom zápase. Na domácej palubovke zdolali Washington jednoznačne 140:111.

Hráči Toronta ukončili sériu dvoch domácich prehier veľmi dobrým ofenzívnym výkonom. Na konto si pripísali 22 úspešných pokusov za tri body a až sedem hráčov dosiahlo dvojciferný počet bodov. Rovnako 140 bodov dosiahli Raptors aj v januári minulého roka, vtedy však na to potrebovali dve predĺženia v súboji proti Golden State. Najlepším strelcom duelu bol náhradník Norman Powell s 28 bodmi.

Veľké prekvapenie sa zrodilo v štáte Texas, kde San Antonio podľahlo poslednému tímu Východnej konferencie Atlante 120:121. Domáci viedli v poslednej štvrtine o 14 bodov, ale koncovku zápasu vôbec nezvládli. Hawks sa v AT&T Center dočkali prvého víťazstva od 15. februára 1997. Zaujímavosťou je, že hráč Atlanty a autor 22 bodov Cam Reddishm v tom čase ešte nebol na svete.

Kevin Huerter z Atlanta Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Eric Gay

"V prvom polčase sme neurobili nič, iba sme sa prechádzali po palubovke. Ľudia mohli odísť a požiadať o vrátanie vstupného. V druhom polčase sme sa dostali do hry, ale musíme byť silnejší. Spravili sme príliš veľa chýb a preto sme prehrali," cituje agentúra AP slová 70-ročného trénera Gregga Popovicha. Najlepším strelcom duelu bol Trae Young, ktorý k 31 bodov pridal aj päť asistencii a deväť doskokov.

V zápase medzi Dallasom a Portlandom opäť zažiaril Luka Dončič, ktorý nastrieľal 35 bodov. Navyše, premenil až osem trojkových pokusov, čo je jeho doterajším rekordom. Nepodarilo sa mu však vyrovnať zápis Jason Kidda v počte triple-double, keď mu chýbali dva doskoky a tri asistencie. Na strane hostí dosiahol 22 bodov Carmelo Anthony, vďaka čomu pokoril hranicu 26-tisíc nastrieľaných bodov v NBA. V tomto smere mu zatiaľ patrí 18. priečka.