VIDEO Dudova premiéra dopadla na jednotku, katastrofálna sobota pre favoritov

Hráč Norwichu Teemu Pukki oslavuje úvodný gól do bránky BournemoutuHráč Norwichu Teemu Pukki oslavuje úvodný gól do bránky Bournemoutu Zdroj: TASR/AP/Joe Giddens

NORWICH – Slovenský futbalista Ondrej Duda má za sebou víťazný debut v Premier League. V žlto-zelenom drese Norwichu City prispel k víťazstvu posledného tímu tabuľky nad AFC Bournemouth 1:0. Duda odohral 79. minút, po jeho striedaní siahol nemecký tréner Daniel Farke potom, čo domáci dostali červenú kartu a na ihrisku sa vyrovnal pomer síl, Bournemouth hral v oslabení od 31. minúty. Norwich zostal posledný, práve na predposledný Bournemouth však stiahol stratu na tri body.

Majstrovský Manchester City zahraňoval bod s Crystal Palace až v poslednej desaťminútovke. Najskôr najlepší kanonier v PL medzi zahraničnýcmi hráčmi a kráľ hetrikov Sergio Agüero namieril dvomi gólmi Citizens k víťazstvu, hostia z Londýna však obrali City o bod, rozhodol o tom vlastný gól Fernandinha v 90. minúte.

Arsenal opäť doma nevyhral, hoci po prvom polčase viedol nad Sheffieldom 1:0, sedem minút pred koncom hracieho času však vyrovnal pekným "koníčkom" John Fleck. Dokonalý obrat predviedli premožitelia Slovana Bratislava v Európskej lige UEFA Wolverhampton Wanderers, ktorí na ihrisku Southamptonu prehrávali po prvom polčase 0:2, v priebehu necelých 20 minút však otočili vývoj zápasu.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 23. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa FC Watford na domácom Vicarage Road rozišiel s Tottenhamom Hotspur po bezgólovej remíze. Hostia nevyhrali v štvrtom zápase za sebou. Domáci naopak boli blízko k  štvrtému víťazstvu v sérii, v 70. minúte však Troy Deenee nepremenil penaltu.