VIDEO Kto iný, ak nie on? Fenomenálny Ovečkin zostrelil Islanders, činil sa aj Pánik a Tatar

Alexander Ovečkin znovu hrdinom CapitalsAlexander Ovečkin znovu hrdinom Capitals Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

NEW YORK - Hokejisti Washingtonu zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade New York Islanders 6:4, jednou asistenciou k tomu prispel aj slovenský útočník Richard Pánik. Za "Caps" dosiahol hetrik kapitán Alexander Ovečkin, pre ktorého to boli v profiligovej kariére góly číslo 690, 691, resp. 692.

Ruský kanonier tak v historickom poradí strelcov prekonal Maria Lemieuxa (690) a patrí mu v ňom desiate miesto. Domáci viedli po dvoch tretinách už 4:1, ale v tretej tretine hostia piatimi gólmi otočili výsledok.

Hokejisti Montrealu zvíťazili v domácom zápase NHL nad Vegas Golden Knights 5:4 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil slovenský útočník Tomáš Tatar. Canadiens mohli uspieť už v riadnom hracom čase, keď po prvej tretine viedli 3:0 a ešte dve minúty pred záverečným klaksónom mali dvojgólový náskok. Vegas však zásluhou Maxa Paciorettyho a Reillyho Smitha vyrovnali. Okrem Tatara sa v nájazdoch za domácich presadil Iľja Kovaľčuk, za hostí iba Jonathan Marchessault.

Slovenský hráč Montrealu Canadiens Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Graham Hughes

Nedarilo sa Torontu s Martinom Marinčinom. Maple Leafs na vlastnom ľade podľahli Chicagu 2:6. Slovenský obranca odohral 10:41 minúty a pripísal si štyri mínusové body. Ešte horšie dopadol Dallas, ktorý utrpel debakel v Minnesote 0:7. Andrej Sekera v drese Stars absolvoval 16:26 minúty.

Výsledkové sumáre NHL - sobota:

New York Islanders - Washington 4:6 (2:1, 2:0, 0:5)
Richard Pánik (Washington) odohral 9:09 min, 1 asistencia, 1 "hit", 1 mínusový bod

Colorado - St. Louis 5:3

Edmonton - Arizona 7:3

Ottawa - Calgary 5:2

Columbus - New Jersey 5:0

Detroit - Florida 1:4

Montreal - Vegas 5:4 po sam. nájazdoch (3:0, 0:2, 1:2 - 1:0)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:49 min, rozhodujúci nájazd, 2 strely, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod

Philadelphia - Los Angeles 4:1

Toronto - Chicago 2:6 (0:3, 2:3, 0:0)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 10:41 min, 1 strela na bránku, 2 zablokované strely, 4 mínusové body

Nashville - Buffalo 2:1

Minnesota - Dallas 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:26 min, 1 strela

Vancouver - San Jose 4:1

Viac o téme: Washington Capitals Alexander Ovečkin Martin Marinčin Richard Pánik Vancouver Canucks Philadelphia Flyers Florida Panthers Detroit Red Wings St. Louis Blues New York Islanders Tomáš Tatar Ottawa Senators Dallas Stars Buffalo Sabres Edmonton Oilers Montreal Canadiens San Jose Sharks New Jersey Devils Colorado Avalanche Los Angeles Kings Nashville Predators Chicago Blackhawks Minnesota Wild Columbus Blue Jackets Toronto Maple Leafs Calgary Flames Max Pacioretty Arizona Coyotes Reilly Smith Jonathan Marchessault Vegas Golden Knights