VIDEO Chelsea dominovala, no Dúbravka žiaril: Brutálna realita futbalu, zhodnotil Lampard

Martin Dúbravka akrobaticky zastavil šancu ChelseaMartin Dúbravka akrobaticky zastavil šancu Chelsea Zdroj: Profimedia

NEWCASTLE - Precízny defenzívny výkon zabezpečil futbalistom Newcastlu United ukončenie štvorzápasovej šnúry bez ligovej výhry. Veľký podiel na cennom triumfe nad Chelsea (1:0) mal slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý si pripísal šieste čisté konto v tejto sezóne. Na St. James parku londýnska Chelsea opticky dominovala, no zásah Isaaca Haydena na konci zápasu rozhodol o troch bodoch pre "straky".

Boli to práve zverenci Stevea Brucea, ktorí si napriek prevahe hostí vypracovali najväčšiu príležitosť zápasu. Brazílčan Joelinton však v 22. minúte hlavičkou opečiatkoval len brvno. Stopercentný výkon podala defenzíva na čele s Dúbravkom a dirigentom obrany Jamaalom Lascellesom. Šancu N'Gola Kanteho z prvého dejstva Dúbravka zlikvidoval a zakončenie Tammyho Abrahama z tesnej blízkosti v druhom polčase vykopol jeden z obrancov pred bránkovou čiarou.

Zverenci Franka Lamparda si väčšie šance už nevypracovali a po zásahu Haydena z nadstaveného času odišli z Newcastlu bez bodu. "Newcastle má skvele zvládnutú obranu z hľadiska systému a ťažko sa proti nim vypracovávajú gólové šance. Napriek prevahe v každom aspekte hry sme sa nedokázali dostať do zakončení. Dominujete celý zápas a na konci inkasujete, to je brutálna realita futbalu," citoval portál bbc.com Lamparda.

Dúbravka si v prebiehajúcej ligovej sezóne pripísal už šieste čisté konto. "The Magpies" si tromi bodmi zvýšili náskok na pásmo zostupu na 7 bodov. "Hrali sme skvele v obrane. Nemôžeme hrať s vysokým napádaním ako Chelsea. Dôležité je, že náš štýl je pre špičku Premier League ťažko hrateľný," uviedol Bruce. Newcastle sa najbližšie predstaví v utorok 21. januára v Goodison Parku proti Evertonu. Chelsea v ten istý deň privíta v mestskom derby Arsenal.

Viac o téme: Chelsea Londýn Premier League Newcastle United Martin Dúbravka