VIDEO Prekvapivý koniec nádejam v paralelnom obrovskom slalome: Vlhová vypadla už v prvom kole

Petra Vlhová v prvom kole paralelného obrovského slalomuPetra Vlhová v prvom kole paralelného obrovského slalomu Zdroj: Profimedia

SESTRIERE - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová neuspela podľa predstáv v paralelnom obrovskom slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v talianskom Sestriere. Vlhová skončila svoje účinkovanie vo vyraďovacej časti pretekov už v šestnásťfinále, keď ju vyradila mladá Švajčiarka Aline Daniothová. V súčte oboch jázd dosiahla majsterka sveta z tímovej súťaže z Aare 2019 Daniothová o 6 stotín sekundy lepší čas ako Vlhová.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka tesne prehrala s Daniothovou už v prvej jazde napriek tomu, že bola v rýchlejšej modrej dráhe. V cieli bola o 5 stotín rýchlejšia Daniothová. Po výmene štartovných pozícií sa Vlhová v červenej dráhe márne snažila zmazať drobné manko, o tri roky mladšiu súperku už nedostihla. Vlhová bola predpoludním tretia najlepšia v kvalifikácii Vtedy ju v súčte oboch kvalifikačných kôl zdolali iba Američanka Mikaela Shiffrinová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Na historicky prvý paralelný obrovský slalom nebude v dobrom spomínať ani Shiffrinová. Líderka Svetového pohára sa dostala iba o jedno kolo ďalej ako jej slovenská prenasledovateľka Vlhová. V osemfinále Američanku nečakane zastavila Francúzka Clara Direzová. Súťažilo sa už len na jednu jazdu, Američanka zaostala o 13 stotín sekundy.

Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

V tejto sezóne SP žien v zjazdovom lyžovaní sa malý glóbus bude po prvý raz udeľovať aj v paralelných disciplínach za sumár výsledkov z troch podujatí. Prvý paralelný slalom v decembri vo švajčiarskom St. Moritzi sa stal korisťou Vlhovej. V marci vo švédskom Aare (12.3.) sezóna SP v paralelných disciplínach žien vyvrcholí paralelným slalomom.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová