VIDEO Vlhová po vypadnutí v paralelnom obráku nahnevaná: Prvú jazdu som trocha pokazila

Petra Vlhová v prvom kole paralelného obrovského slalomuPetra Vlhová v prvom kole paralelného obrovského slalomu Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

SESTRIERE - Slovenská reprezentantka Petra Vlhová neuspela podľa predstáv v paralelnom obrovskom slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v talianskom Sestriere. Vlhová skončila svoje účinkovanie vo vyraďovacej časti pretekov už v úvode v šestnásťfinále, keď ju vyradila mladá Švajčiarka Aline Daniothová. V súčte oboch jázd dosiahla majsterka sveta z tímovej súťaže z Aare 2019 Daniothová o 6 stotín sekundy lepší čas ako Vlhová. Slovenka obsadila celkovú 18. priečku a do hodnotenia Svetového pohára si zapísala 13 bodov.

"Prvú jazdu proti Daniothovej som trochu pokazila, v druhej som sa snažila dohnať stratu. Nakoniec mi to nevyšlo. Som nahnevaná, určite to nebol plán skončiť dnes v 1. kole. Neviem, čo viac k tomu dodať," uviedla Petra Vlhová pre RTVS.

Senzačnou víťazkou v historicky prvom ženskom paralelnom obrovskom slalome sa stala Francúzka Clara Direzová. Premožiteľka Mikaely Shiffrinovej z osemfinále si pripísala prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Dosiaľ bola táto 24-ročná rodáčka z Les Saisies najvyššie siedma v obrovskom slalome na sklonku minulého roka v rakúskom Lienzi. Direzová v tzv. veľkom finále zdolala Rakúšanku Elisu Mörzingerovú o 22 stotín sekundy. Aj pre túto 22-ročnú pretekárku je to najlepší výsledok kariéry. V talianskom súboji o 3. miesto uspela Marta Bassinová nad Federicou Brignoneovou.

Francúzska Clara Direzová víťazkou Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

Vlhová tesne prehrala s Daniothovou už v prvej jazde 1/16 finále napriek tomu, že bola v rýchlejšej modrej dráhe. V cieli bola o 5 stotín rýchlejšia Daniothová. Po výmene štartovných pozícií sa 24-ročná Liptáčka v červenej dráhe márne snažila zmazať drobné manko, o tri roky mladšiu súperku už nedostihla. Vlhová bola predpoludním tretia najlepšia v kvalifikácii. Vtedy ju v súčte oboch kvalifikačných kôl zdolali iba Američanka Mikaela Shiffrinová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

V tejto sezóne SP žien v zjazdovom lyžovaní sa malý glóbus bude po prvý raz udeľovať aj v paralelných disciplínach za sumár výsledkov z troch podujatí. Prvý paralelný slalom v decembri vo švajčiarskom St. Moritzi sa stal korisťou Vlhovej. V marci vo švédskom Aare (12.3.) sezóna SP v paralelných disciplínach žien vyvrcholí paralelným slalomom.

Viac o téme: Petra Vlhová Aline Daniothová