VIDEO Ronaldova veľkosť siaha mimo planétu Zem: Čarodejník CR7 znovu záchranca Juventusu

Cristiano Ronaldo skóruje v zápase proti ParmeCristiano Ronaldo skóruje v zápase proti Parme Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

TURÍN - Futbalisti Juventusu vyhrali vďaka dvom gólom Cristiana Ronalda nad Parmou 2:1 a zvýšili svoj náskok na čele talianskej ligy na štyri body. Ronaldo nasmeroval svoj tím za piatou ligovou výhrou v rade krátko pred koncom prvého polčasu, kedy skončila v bránke jeho tečovaná strela z hranice vápna.

Hviezdny Portugalčan sa presadil v siedmom zápase Serie A za sebou, čo sa v drese Juventusu naposledy podarilo pred 15 rokmi Davidovi Trezeguetovi. V 55. minúte vyrovnal hlavou Andreas Cornelius, o víťazstve "Starej dámy" ale rozhodol svojím 16. ligovým gólom v sezóne Ronaldo. Hranicu 15 gólov prekonal v každej sezóne počnúc ročníkom 2006/07. V drese Parmy odohral celý zápas slovenský stredopoliar Juraj Kucka.

Škriniarovci zakopli

V nedeľnom zápase 20. kola talianskej futbalovej Serie A remizovali hráči Interu Miláno v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom na ihrisku Lecce 1:1 a nepodarilo sa im posunúť na čela tabuľky, v ktorej zaostávajú o bod za Juventusom Turín. "Starú dámu" čaká večer duel s Parmou.

Milan Škriniar v súboji Galéria fotiek (12) Zdroj: Profimedia

Hostia síce viedli od 72. minúty po hlavičke Alessandra Bastoniho, no už o päť minút prekonal brankára Samira Handanoviča domáci Marco Mancosu. AC Miláno na domácom štadióne San Siro zdolalo Udinese 3:2. Domáci sa troch bodov dočkali až v nadstavenom čase po druhom góle chorvátskeho útočníka Anteho Rebiča.

Sumáre:
AC Miláno – Udinese Calcio 3:2 (0:1)
Góly: 48. a 90.+3 Rebič, 71. Hernandez – 6. Larsen, 85. Lasagna

FC Bologna 1909 – FC Hellas Verona 1:1 (1:0)
Góly: 20. Bani – 81. Borini, ČK: 67. Bani (Bologna)

Brescia Calcio – Cagliari Calcio 2:2 (1:1)
Góly: 27. a 49. Torregrossa – 20. a 68. Pedro (druhý z 11m), ČK: 82. Balotelli (Brescia)