VIDEO Stroj Liverpoolu je dokonale namazaný: Skloniť sa museli aj červení diabli!

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu porazili v šlágri 23. kola anglickej Premier League Manchester United 2:0 a znovu navýšili svoje vedenie v tabuľke. Na druhý Manchester City majú náskok 16 bodov a stretnutie k dobru. V 22 zápasoch stratili zverenci trénera Jürgena Kloppa iba raz remizovali, čo je historický rekord v rámci piatich najprestížnejších európskych líg.

Tretí Leicester prehral na ihrisku Burnley 1:2. Najlepší strelec súťaže Jamie Vardy nepremenil za stavu 1:1 pokutový kop. Český útočník Matěj Vydra zostal celý zápas na lavičke domáceho celku.

Súboj tradičných rivalov na štadióne Anfield rozhodol v 14. minúte hlavou po rohovom kope Virgil van Dijk. Holandský obranca sa od svojho príchodu do Liverpoolu v januári 2018 trafil už po ôsmykrát, čo je najlepšia bilancia medzi stopérmi v celej Premier League. "The Reds" skórovali aj v 22. zápase od začiatku súťaže, čo sa zatiaľ podarilo iba Arsenalu v majstrovskom ročníku 2001/02.

Virgil van Dijk sa Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Liverpool svojho súpera prestrieľali 16:10 a skvele chytajúci brankár David de Gea druhýkrát kapituloval až v nadstavenom čase z kopačky Mohameda Salaha, ktorého vyslal do brejku gólman Alisson. "Červení diabli" zostávajú na piatom mieste tabuľky už len o skóre pred Wolverhamptonom.

Manchestru chýbal najlepší strelec Marcus Rashford. Autor 14 ligových gólov si poranil chrbát v stredajšom pohárovom zápase proti Wolverhamptonu a bude mimo hry niekoľko týždňov.

Líšky nestačili na Burnley

Burnley neskórovalo počas úvodného polčasu ani v 11. zápase v rade, naopak "Líšky" poslal do vedenia v 33. minúte Harvey Barnes. Domáci skóre ale po pauze otočili, a to aj vďaka brankárovi Nickovi Popemu, ktorý v 68. minúte vystihol Vardymu penaltový pokus k ľavej žrdi.

Ešte predtým vyrovnal po rohovom kope svoju deviatym presným zásahom v sezóne najlepší strelec Burnley Chris Wood a v 79. minúte dokonal obrat Ashley Westwood. Burnley prerušilo štvorzápasový ligovú sériu porážok a posunulo sa na 14. miesto.

FC Liverpool – FC Manchester United 2:0 (1:0)
Góly: 14. van Dijk, 90.+3 Salah

FC Burnley – FC Leicester City 2:1 (0:1)
Góly: 56. Wood, 79. Westwood – 33. Barnes

Viac o téme: Manchester United Premier League Jürgen Klopp Mohamed Salah David de Gea Ashley Westwood Virgil van Dijk FC Burnley Jamie Vardy FC Leicester City Marcus Rashford Chris Wood Alisson Liveprool FC
  • Zdroj: ČTK, TASR