Rastie nám nová superstar? VIDEO famóznej akcie, tohto mladíka (15) si dobre zapamätajte!

Juraj Slafkovský
Juraj Slafkovský

TURKU – Slovenský hokej je v nezávideniahodnej situácii, zlaté časy legendárnej generácie okolo Miroslava Šatana, Žigmunda Pállfyho či Petra Bondru sú dávno za nami, no na ich nástupcov čakáme márne.

Talentov je ako šafránu, počet hráčov v NHL neustále klesá a evidentný pokles sa logicky odzrkadľuje aj vo výsledkoch mládežníckych tímov. Jedným z najperspektívnejších hokejistov spod Tatier by však mohol byť Juraj Slafkovský, ktorý si v aktuálnej sezóne podmanil krajinu tisícich jazier. 

Rodený Košičan má v pätnástich rokoch bohaté skúsenosti z európskych súťaží. Okrem anabázy v drese metropoly východného Slovenska si vyskúšal aj pôsobenie v Rakúsku, Česku a aktuálne hviezdí vo fínskom Turku. Po pôsobivých výkonoch v dorasteneckej súťaži sa mladučký útočník dočkal pozvánky do juniorského tímu, a ani tam sa vôbec nestratil.

Svoje nesporné hokejové umenie naplno preukázal aj v dueloch proti oveľa starším, skúsenejším i fyzicky vyspelejším protihráčom. V jednom zo zápasov sa predviedol parádnou akciou, za akú by sa nemuseli hanbiť ani ostrieľané esá z top súťaží sveta. Po prekrásnom sóle, počas ktorého naplno preukázal svoju famóznu techniku, mal jeho spoluhráč jednoduchú prácu. Prázdnu bránu predsa nemohol minúť.

Meno talentovaného mladíka si dobre zapamätajme. Možno to bude práve Juraj Slafkovský, kto naplno využije svoj nesporný potenciál. Kreatívnych hráčov potrebujeme ako soľ.


Tagy: Juraj Slafkovský

Zdroj:
športky
Foto:
finnishjuniorhockey.com; Video: Twitter/Lassi Alanen

DISKUSIA