VIDEO Citrón, viac takýchto fantastických akcií! TOP nedeľa, trenčiansky zimák sa dokonale bavil

Spoločná fotografia tímov Tipsport Alumni, Gáborík tím a Hossa tím počas hokejového Zápasu hviezd
Spoločná fotografia tímov Tipsport Alumni, Gáborík tím a Hossa tím počas hokejového Zápasu hviezd

TRENČÍN - Úsmevy na všetky strany, uvoľnená, nesilená a príjemná atmosféra. Popoludnie na štadióne Pavla Demitru v Trenčíne prinieslo viac než vydarenú hokejovú akciu. All Star Game pod hradom Matúša Čáka nesklamal zrejme v ničom a nielen priaznivci, ale i organizátori išli po zápase domov s pocitom, že časť nedele strávili plnohodnotným spôsobom.

Bodaj by nie, veď vidieť v akcii hokejových majstrov a nabažiť sa ich zručnosti sa nedeje každú nedeľu. Podujatie na trenčianskom zimáku splnilo účel, a to po všetkých stránkach. Myslí si to aj riaditeľ Pro-hokeja Richard Lintner. Pohľad do „Citrónovej“ tváre znamenal jediné – badateľná satisfakcia.

"Hodnotiť musia fanúšikovia, ktorí sledovali prenos a boli tu na štadióne. Mám ale pocit, že akcia bola veľmi úspešná a asi najúspešnejšia v rámci all-star podujatia, aký som zažil a videl za veľa ostatných rokov. Hráči, tréneri i manažéri k tomu pristúpili zodpovedne. Rešpektovali, že fanúšikovia sa prišli zabaviť. Ja mám veľmi dobré pocity a verím, že o rok tento event posunieme ďalej a budeme lídrami v Európe, čo sa týka orgranizovania all-star víkendov," začal Citrón rozhovor s prítomnými médiami. 

Maskoti ako spestrenie? Na jednotku!

Trenčiansky divák behom celého zápasu demonštroval, že voľba tohto štadióna bola správna. Nechýbalo skandovanie na adresu domáceho miláčika Mateja Tomeka, klasická spomienka na zosnulú legendu Pavla Demitru alebo tradičný chytľavý chorál o domácej ikonickej dvojici Ružička – Hartmann. Maskoti extraligových tímov si užívali pozornosť mamičiek s deťmi, fotoaparáty priam nestíhali cvakať, každý si chcel odniesť domov cenný úlovok v podobe snímky s chutným a veselým maskotom. Najväčšiu slávu zožala bratislavsko-zvolensko-košická trojica. 

Súťaže medzi tretinami boli viac ako príjemné a bavili vypredaný štadión. Zaujímavá bola najmä streľba ponad tri autá značky Škoda. Čo by sa však stalo, keby na nich spôsobili škodu? Napríklad rozbitým oknom alebo preliačením plechu. "Chalani zareagovali po svojom by som povedal, brankárom šupli (pred prvé auto) Košarišťana, ktorý chránil Škodovky. Toto nebolo pripravené, chalani spontánne zareagovali. Trochu som sa obával, myslel som si, že z dôvodu vyššieho počtu strelcov sa urobí aj nejaká škoda. Našťastie sa neurobila, takže som rád," vravel riaditeľ Pro-hokeja. 

Súťažno-nesúťažného stretnutia sa nabažili i hokejisti na ľadovej ploche. Dlhosezónny maratón duelov vystriedali neviazané tri hodiny pestrej zábavy s mierne jemným korením súťaživosti. Pravdaže, nešlo o to, či zvíťazí Gáboríkov alebo Hossov tím. V takýchto zápasoch vystupujú do popredia iné faktory. Behom trenčianskeho podujatia to boli peniaze vyzbierané pre autistické centrum.

Krátky odpočinok od maratónu 

Prakticky svoj prvý zápas hviezd pred plným hľadiskom zažil Jindřich Abdul. Jedna z najväčších hviezd ligy veľmi rada opustila kolotoč neustálych súťažných duelov a na chvíľu zabudla na bodový boj o čelo tabuľky v Tipsport lige. "Určite to bolo príjemné spestrenie. Mne konkrétne to padlo parádne do nôty, keďže Trenčín nie je z Bratislavy ďaleko, takže sme nemuseli nejako veľmi cestovať. Bola to výborná akcia a som rád, že som sa jej mohol zúčastniť," začal člen elitného bratislavského útoku. 

Najproduktívnejší hráč bratislavského Slovana, po ktorom poškuľujú v KHL, pochválil fanúšikov, ktorí sa prišli pozrieť na štadión a vytvorili perfektnú kulisu. "Myslím si, že všetci si akciu užili parádne. Ako my, tak i ľudia. Akcia splnila očakávania a bola fakt krásna," vravel líder belasých. 

Organizátori duelu zvolili moderný formát 3 na 3, ktorý poskytol hráčom väčšiu voľnosť i priestor, mal však aj jednu nevýhodu. I vrcholovo trénovaní hokejisti po čase cítia nohy, hoci išlo len o exhibičný duel. "Je to dosť náročné a po včerajšom večere to nebolo ideálne. Bola to zábava a o to išlo," pridal vsetínsky rodák. 

Abdul sa na Slovensku pohybuje už tri a pol sezóny. Začal v druholigovom Prešove, odkiaľ sa presunul na dva roky do Popradu a v tomto ročníku baví svojimi schopnosťami štadión Ondreja Nepelu. Zažil už niekedy predtým podobnú a vydarenú akciu? "Keď som bol chvíľku v Prešove, tak som zažil All-star prvej ligy, ale tam sa na nás prišlo dívať pár ľudí. S týmto to teda nebolo veľmi podobné. 

Kollár junior medzi hokejovou smotánkou

Jeho otec bavil divákov nielen v Trenčíne, ale v začiatkoch aj ako hráč Slovana Bratislava. Možno najslávnejšie obdobie prežil v Nitre, kde behom sezóny 2005/06 vytvoril famóznu úderku K-K-K. Ofenzívny triplet Kolník – Kollár – Kováčik mastil súperov priam na požiadanie a dodnes je obrovskou škodou, že vtedajší tím nedosiahol na majstrovskú trofej. Andrej Kollár však môže byť pyšný na svoju ratolesť, Kollára juniora.

"Zápas som si veľmi užil. Bola zábava a hlavne pohoda. Bolo to super!" hovoril do nášho mikrofónu spokojný nitriansky stredný útočník, ktorý sa zúčastnil aj súťaže zručností. V samostatných nájazdoch 3 na 0 ale nešli veci podľa plánu. Chlapci nepremenili ani jedno z troch prečíslení. Borci, borci, ešteže sa vám to prihodilo iba v exhibičnom zápase. "Mali sme trošku problémy s ľadom, zastavil sa nám tam puk a bola tam voda. No a v nájazdoch ma brankár vychytal, čo mám viac k tomu povedať (smiech)?"

Mladý urastený center si po prvýkrát vyskúšal pôsobenie vedľa ligových hviezd v Zápase hviezd. Všetko si však pochvaľoval. Veľa pre neho znamenal už len fakt, že mohol zdieľať rovnaké priestory s mužmi, ktorí sa zaslúžili o novodobú slovenskú hokejovú históriu. Nie hocikomu sa pošťastí kráčať okolo Gáboríka, Hossu, Višňovského, Lašáka a ďalších.

"Bolo to super, všetci sú výborní bývalí hráči a som veľmi rád, že som sa s nimi stretol a spoznal ich." Na prílišné odovzdávanie skúseností zrejme nebol čas, ale predsa. Podarilo sa čosi? "Teraz som sa asi ani nemal čo naučiť, ale pozeral som videá, keď hrali v NHL. Mám ich napozerané a niečomu som sa priučil." 

Len tak ďalej, Citrón! 

Richard Lintner od nástupu do funkcie urobil mnoho pozitívnych vecí a ASG 2020 medzi ne bezpochyby treba zaradiť. Snaží sa propagovať ligu najlepším možným spôsobom prostredníctvom rôznych akcií, nech má verejnosť na túto záležitosť akýkoľvek názor. Pravdaže, pokojne si môžu dovoliť nesúhlasiť. Trenčianska akcia nebola výnimka.

„Citrón“ dostáva za ňu veľký plusový bod. Samozrejme, spolu so všetkými ľuďmi podieľajúcimi sa na celom podujatí. Každá jedna persóna bola rovnako dôležitá pre správny chod a Lintner v rozhovore nezabudol na pochvaly. Len tak ďalej, Rišo, už teraz sme nedočkaví ohľadom budúcoročnej akcie. Čo si pre nás prichystáš? 


Tagy: Richard Lintner HK Nitra HC Slovan Bratislava Tipsport liga Jindřich Abdul Andrej Kollár ml.

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/Tomáš Somr; Video: Športky/Martin Bublavý

DISKUSIA