Nečakaný hrdina valcuje českú ligu! Skalický má formu ako hrom, odpoveď nenašiel ani Godla

Pavol Skalický prekonáva Denisa Godlu
Pavol Skalický prekonáva Denisa Godlu

MLADÁ BOLESLAV - Rovnako ako v piatok v Karlových Varoch pomohol aj dnes proti Kladnu slovenský útočník Pavol Skalický tromi bodmi k víťazstvu hokejistov Mladej Boleslavi. Na výsledku 4:2 na západe Čiech sa podieľal gólom a dvoma asistenciami, proti Rytierom mal pri domácom víťazstve 5:2 opačnú bilanciu. Skalický tak potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho hráča klubu.

Na konte má z 37 zápasov 38 bodov za 16 gólov a 22 asistencií a posunul sa v poradí celej ligy na piatu pozíciu. "Určite som to pred sezónou nečakal. Skôr sa prezentujem tvrdou hrou a dohrávaním súbojov. Darí sa mi, čo je super, ale dôležité je, že sme ako tím tam, kde sme. Zlepšili sme sa, ťaháme za jeden povraz," pochvaľoval si Skalický fakt, že sa Mladá Boleslav drží na štvrtej pozícii.

Skalický vládne v štatistike plus/mínus s 24 kladnými bodmi. "Vždy som sa snažil byť dobrý dozadu a dopredu pomôcť. Snažím sa stále hrať zodpovedne dozadu a do útoku, čo príde. Ako sa hovorí, najlepší útok je z obrany," podotkol Skalický, ktorý prišiel do Mladej Boleslavi pred minulou sezónou z Banskej Bystrice.

Prvý bod v zápase proti Kladnu si pripísal v 19. minúte, keď sa v presilovej hre zapojil do kombinácie, po ktorej Žiga Jeglič zvýšil na 2:0. "Snažíme sa to aj na tréningu hádzať si to a meniť sa tam. Pomohli sme si tým a to je dôležité," pochvaľoval si podarenú súhru v početnej výhode. Mladá Boleslav viedla už 3:0, ale Rytieri po znížení v závere druhej tretiny mali šance dostať sa aj na kontakt.

Chytal ako blázon

Skalický ale v 49. minúte z dorážky upravil na 4:1 a v závere dal do prázdnej bránky pri power play gól na konečných 5:2. "Mali sme to pod kontrolou, ale potom sme začali vzadu vymýšľať a dostávali sme sa sami zbytočne pod tlak. Oni z toho mali šance. Tam sa to začalo zbytočne komplikovať, Kladno sa dostalo po našich chybách do šancí a vďaka bohu nás Justin (brankár Peters) podržal. Potom sme sa upokojili a zase odskočili a udržali to do konca," podotkol Skalický.

Bol rád, že sa mu podarilo prekonať kamaráta a spoluhráča zo slovenskej reprezentácie Denisa Godlu. "Hovoril som mu po prvej tretine, že chytal ako blázon. Jeden gól mi potom dovolil, tak vďaka bohu," povedal Skalický.

Nečakaný odchod kapitána

Domáci sa museli vyrovnať s odchodom doterajšieho kapitána Michala Vondrku, ktorý v sobotu zamieril do Pardubíc. "Určite to nie je nič príjemné, keď odíde super parťák z kabíny a dobrý kapitán, ktorý nás viedol. Ale taký je hokejový život. Neviem, čo okolo toho bolo. Dohodli sa tak, je to na vedenie a my sa s tým musíme zmieriť. Bolo to rozhodnutie vedenia a asi aj jeho," vyhlásil Skalický.

"Odišiel super hráč a super chlap z kabíny, ktorý nás vedel podržať v ťažkých momentoch, dokázal nás zdvihnúť, namotivovať a naburcovat. My sa s tým musíme popasovať," dodal Skalický.


Tagy: Pavol Skalický BK Mladá Boleslav Denis Godla Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA