VIDEO Genialitu Federera 2020 pocítil prvý súper: Švajčiarsky maestro potreboval iba 84 minút

Ďakujem!Ďakujem! Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

MELBOURNE - Program úvodného hracieho dňa tenisového Australian Open síce narušil dážď, no napriek tomu si už niekoľko favoritov zabezpečilo postup do druhého kola. Pri rekordnej 21. účasti v hlavnej časti turnaja nezaváhal švajčiarsky tenisový velikán Roger Federer, ktorý vo svojom prvom vystúpení v Melbourne Parku poľahky zdolal Američana Steva Johnsona 6:3, 6:2, 6:2.

Väčšina zápasu sa pre nepriazeň počasia odohrala pod zatvorenou strechou Arény Roda Lavera a halové podmienky 38-ročnému Švajčiarovi svedčali. Zahral 30 víťazných úderov, vrátane desiatich es. Po prvom servise vyhral 80% loptičiek a ani raz nestratil podanie. Zápas napokon trval iba 84 minút a rodák z Bazileja dosiahol už 98. singlové víťazstvo v hlavnej súťaži na Australian Open. Hrá ju pravidelne od roku 2000.

"Som rád, že som späť v Austrálii. Prvé kolo býva ťažké, ale pre mňa to bol dobrý zápas. Vynechal som ATP Cup, ale tvrdo som trénoval. Tiež som bol na dovolenke v Južnej Amerike, stretol som tam skvelých ľudí a potreboval som si trochu oddýchnuť. Myslím si, že som sa dobre naladil na túto sezónu a som šťastný, že kvalitný tréning sa dnes ukázal aj na kurte," povedal Federer v televíznom rozhovore s bývalým americkým tenistom Jimom Courierom.

 

 

Po skončení zápasu si švajčiarsky velikán zaspomínal na svoje rané vystúpenia v areáli prvého grandslamového turnaja sezóny. V roku 2000 sa predstavil ako člen hlavného pavúka po prvýkrát a porazil bývalú dvojku Michaela Changa a neúspešného finalistu z roku 1996. 

"Pamätám si, keď som sem prišiel ako junior v 1998. Prehral som v semifinále a o rok som hral neúspešnú kvalifikáciu v prvom kole. V roku 2000 som sa vrátil a porazil som Michaela Changa. Teraz stojí na strane súpera. Bola to skvelá skúsenosť, hral som na veľkom kurte. Myslím, že potom som skončil v treťom alebo štvrtom kole na rakete Arnauda Clementa. Bol som šťastný, bol to dobrý turnaj," oživil pamäť Fedex.

Držiteľ 20 grandslamových primátov vyzve (alebo skôr súper jeho) na súboj jedného z dvojice Quentin Halys/Filip Krajinovič. Srbsko-francúzsky zápas v prvom kole prerušil dážď za stavu 6:6 a 3:3 v tajbrejku prvého setu. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Roger Federer Steve Johnson Australian Open 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Lee Jin-man; VIDEO: YouTube/Australian Open TV, ATP Tennis Highlights; Twitter/Bet365
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články