VIDEO Veríte v skutočný americký sen? Žiadna fantasmagória! Podarilo sa to len desiatim mužom

Patrick Kane dosiahol 1000. bod v kariére
Patrick Kane dosiahol 1000. bod v kariére

CHICAGO - Nedeľným víťazstvom 5:2 nad Winnipegom si Chicago nezabezpečilo iba dva body a posun v tabuľke iba tri body za druhú divokú kartu v Západnej konferencii. Blackhawks, dynastia poslednej dekády, má v kádri stále najlepšieho amerického hokejistu na planéte. Patrick Kane, držiteľ nespočetného množstva ocenení a krásnych fines na ľade, získal bod číslo 1000.

Jeden z najlepších hráčov v histórii celej organizácie a hrajúca ikona klubu tak zabezpečila, že aj napriek nepodarenej sezóne sa fanúšikovia môžu tešiť z významného momentu. Je však pravdou, že Chicago pred zápasom vyhralo 10 zo 14 posledných stretnutí a vytvorilo okolo seba príjemné ovzdušie. Play-off sa razom nedá považovať za nedosiahnuteľný cieľ. Bez ohľadu na to, či Chicago postúpi alebo nepostúpi do vyraďovacích bojov, Kane docielil niečo mimoriadne. 

"Je to pekné. Tiež myslím, že to bolo špeciálne," povedal Kane na margo dosiahnutia rekordu a špeciálne v domácej aréne. "Vedel som, že sme mali doma dva zápasy a dostal som šancu dostať sa na 1000 bodov. Dúfal som, že to dosiahnem doma ešte pred dlhou prestávkou. Tímu sa momentálne darí, takže sa deje mnoho dobrých vecí. Hráme veľmi dobre. Je pekné dosiahnuť rekord doma pred našimi divákmi. Je to skutočne špeciálny deň," tešil sa Kane po dueli. 

 

 

Krídelník Chicaga potreboval na rovnú tisícku iba 953 zápasov základnej časti. NHL PR zverejnila niekoľko zaujímavých faktov o Kaneovom míľniku: 

 • Kane dosiahol jubileum ako najmladší americký hráč, stačilo mu naň 31 rokov a 61 dní, pred ním držal tento rekord niekdajší veľký zabávač kabíny Jeremy Roenick (32 rokov, 13 dní), ktorý si mimochodom zahral aj za Chicago, v NHL nazbieral dokopy 1216 bodov
 • Kým spomedzi amerických hráčov sa mu to podarilo ako prvému, medzi hokejistami Chicaga ho predstihol Denis Savard. Slávny "Mr. Spin-O-Rama" stihol 1000. bod krátko po 29ke. Mal 29 rokov a 35 dní
 • 1 000 bodov zaznamenali pred Kaneom deviati Američania a iba piati (vrátane Kanera) za menej ako 1000 zápasov

Deväť amerických korčuliarov s 1 000 bodmi pred trojnásobným držiteľom Stanley Cupu Patrickom Kaneom: 

 1. Brett Hull - 1391
 2. Mike Modano - 1374
 3. Phil Housley - 1232
 4. Jeremy Roenick - 1216
 5. Keith Tkachuk - 1065
 6. Joe Mullen - 1063
 7. Doug Weight - 1033
 8. Brian Leetch - 1028
 9. Pat LaFontaine 1013


Tagy: Chicago Blackhawks Patrick Kane

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/David Banks; Video: YouTube/NHL, Josh Kruse; Twitter/Chicago Blackhawks

DISKUSIA