VIDEO Tenisová velikánka v čiernej diere, čo bude ďalej? Čas plynie a ona hľadá odpovede

Maria Šarapovová
Maria Šarapovová

MELBOURNE - Bývalá šampiónka Maria Šarapovová skončila v Melbourne v prvom kole. Naposledy sa jej to stalo pred desiatimi rokmi. Niekdajšia svetová jednotka, ktorú v poslednej dobe sužuje zranené rameno, hrala tento rok v Melbourne iba vďaka dikovej karte a prehrala s Chorvátkou Donnou Vekičovou 3:6, 4:6.

32-ročná víťazka Australian Open z roku 2008 vypadla na grandslamoch v prvom kole trikrát v rade po prvý raz v kariére. "Mohla by som hovoriť o svojich problémoch, čím som si prešla s ramenom, ale nie som taká. Išla som s kožou na trh a hrala som. Bolo to ťažké, zápas som dokončila a neskončil sa tak, ako by som si priala," povedala aktuálne až 145. hráčka sveta. 

Päťnásobná grandslamová víťazka nastúpila v Melbourne pätnásty raz a možno naposledy. "Neviem, neviem. Som rada,že som tu mohla vôbec byť, že som dostala divokú kartu, ale netuším, čo bude za rok," povedala Ruska. 

V zápase s Vekičovou mala pár momentov, v ktorých ukázala, akou hráčkou bola. A stále dúfa, že by ešte mohla hrať dobre. "Rada by som, ale nemám krišťáľovú guľu, aby som to vedela. Jediné, čo mi ostáva, je veriť si," povedala Šarapovová. 


Tagy: Maria Šarapovová Donna Vekičová Australian Open 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man; Video: YouTube/ATP_Chanel

DISKUSIA