VIDEO Nadal ukázal charakter šampióna: Jeho protivník má za sebou skvelý príbeh

Rafael Nadal
Rafael Nadal

MELBOURNE - Rafael Nadal vstúpil do Australian Open 2020 presne tak, ako sa od šampióna jeho triedy očakávalo. Jeden z najlepších športovcov histórie vzal prvé kolo poriadne od podlahy a Bolívijčana zneškodnil jednoznačným pomerom 6:2, 6:3, 6:0. Svetovú jednotku nerozhodili ani dva stratené servisy.

Dellien ako vôbec prvý bolívijský tenista v histórii Australian Open bojoval, čo mu stačili. Zápas sa napriek jednoznačnému výsledku odvíjal vcelku vyrovnaným spôsobom. Nadal však napokon preukázal, že 19 grandslamových titulov nezískal čírou náhodou. 

Čo stojí za pozornosť, je Dellienov príbeh. V ňom figuruje i sám Nadal. Pred deviatimi rokmi si s Rafom zatrénoval na Roland Garros ako jeho partner. O jednu dekádu neskôr sa stretli v prvom kole Australian Open. Dellien po zápase priznal, že doma v Bolívii k nemu pristupovali ako keby išlo o finále futbalového šampionátu. Na kurte zanechal veľmi príjemný dojem, nebál sa hrať kreatívnym spôsobom. Vyskúšal nejaké topspinové forehandy či zaujímavé údery z čiar. 

"Je to bojovník, má za sebou skvelý príbeh. Som za neho šťastný, hrá na vysokom leveli. Pre mňa to bol pozitívny štart. Všetko, čo chcete v prvom kole, je výhra, a ak je to v troch setoch, tak ešte lepšie," povedal po dueli najlepší antukár dejín. 

Nadal si veľmi neužil medzisezónne obdobie, keďže na kurte bol až do konca novembra. Nemohol sa však ani náhodou sťažovať, pretože v Davis Cupe vybojoval pre svoju krajinu cenný triumf. Následne v Abú Dhabí trénoval a skúšal implementáciou nových prvkov do svojej hry. "Na konci sezóny som urobil nejaké vyšetrenia, štyri dni som si odpočinul a ďalej pracoval. Niekedy, ako napríklad v 2017, máte dva a pol mesiaca, pretože po turnaji v Šanghaji som nehral. Keď máte čas pracovať na špecifických veciach, potom môžete čakať nové veci a očakávať zlepšenie."

Kým ostatní tenisti nedostali reálnu šancu hrať o titul na French Open, Nadalov najmenej víťazný grandslam zostáva práve v Austrálii. Triumfoval tu jediný raz, a to v 2009, keď spolu s Rogerom Federerom predostreli divákom epické päťsetové predstavenie. Austrália mu nepraje, pritom druhý tvrdý povrch v New Yorku na US Open mu priniesol už štyri vavríny. 

"Neviem. Dvakrát som prišiel o servis v piatom sete a prehral som. V 2018 som sa proti Čiličovi zranil. Prešiel som si mnohými vecami, viacerými než v New Yorku. Ale neviem, možno v New Yorku sú pre mňa lepšie podmienky ako tu. To je jediný dôvod, aký dokážem nájsť," 


Tagy: Rafael Nadal Australian Open 2020 Hugo Dellien

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man; Video: YouTube/Australian Open TV, ATP_Chanel

DISKUSIA