Slovenské meno urobilo v Česku veľké haló: Neskutočná sezóna a prívlastky NAJ!

Pavol Skalický
Pavol Skalický

BRATISLAVA - Pohľad na poradie najproduktívnejších hráčov českej Tipsport extraligy ponúka až dve slovenské mená v najlepšej päťke. Libor Hudáček je so 40 bodmi (18+22) na druhom mieste a Pavlovi Skalickému patrí s 38 bodmi (16+22) piata priečka. Zatiaľ čo so skúseným harcovníkom L. Hudáčkom sa tak trochu rátalo ako ťahúňom lídra tabuľky Liberca, najproduktívnejší hráč Mladej Boleslavi Skalický je veľké prekvapenie. Jeho tím je na štvrtom mieste hodnotenia tímov a z veľkej miery je to zásluha 24-ročného rodáka z Gelnice.

"Také čísla som pred sezónou určite nečakal. Darí sa mi, čo je super. Dôležité je však najmä to, že sa darí nášmu klubu. V novom roku sme sa výkonnostne zdvihli, ťaháme za jeden povraz," priznal Skalický v rozhovore na športovom webe iSport.cz.

Bronzový medailista z majstrovstiev sveta juniorov spred piatich rokov je spoľahlivý nielen smerom dopredu, ale vzhľadom na svoje fyzické parametre (195 cm a 98 kg) aj dozadu. A to ho robí jedným z najväčších univerzálov v najvyššej českej súťaži. Okrem toho, že je piaty v kanadskom bodovaní, je lídrom v štatistike plus/mínus, v ktorej má na konte 24 plusových bodov.

S 38 "hitmi" je desiaty medzi najčastejšie bodyčekujúcimi hráčmi, spomedzi útočníkov mu dokonca patrí tretie miesto. "Vždy som sa snažil byť dobrý v hre dozadu a až potom pomáhať smerom dopredu. Hovorí sa, že obrana je najlepší útok. Viac sa snažím prezentovať tvrdou hrou, dohrávaním súpera a podobnými vecami," vysvetlil Skalický.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že niekdajší hráč Košíc, Spišskej Novej Vsi, Banskej Bystrice, Slovana Bratislava čí švédskeho Örebra nikdy nepatril medzi výrazne produktívnych hráčov. V minulej sezóne, jeho prvej v drese BK Mladá Boleslav, spolu s play-off nazbieral 28 bodov v 61 zápasoch. V tejto sezóne má aktuálne z 37 duelov už 38 bodov. To všetko je o to prekvapujúcejšie, že na ľade netrávi príliš veľa času. Priemer 15:55 min na zápas ho radí až na 171. miesto v najvyššej českej súťaži. V desiatke najproduktívnejších hráčov je to najmenší "ice time", 62-bodový líder kanadského bodovania Milan Gulaš z Plzne odohrá priemerne až 21:30 min.


Tagy: Libor Hudáček Pavol Skalický Bílí Tygři Liberec BK Mladá Boleslav

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
bkboleslav.cz

DISKUSIA