Bayern Mníchov je blízko k prvej zimnej posile: Nemecký klub lanári obrancu Realu Madrid

Álvaro Odriozola
Álvaro Odriozola

BRATISLAVA - Nemecký futbalový šampión FC Bayern Mníchov bude mať prvú novú akvizíciu počas aktuálneho zimného prestupového obdobia z Realu Madrid. Viaceré médiá informovali, že rekordér v počte bundesligových titulov je blízko k angažovaniu Álvara Odriozolu z Realu Madrid.

Dvadsaťštyriročný pravý obranca nedostáva v kráľovskom veľkoklube popri Danim Carvajalovi dostatok príležitostí a Bavori chcú vystužiť práve túto stranu svojej defenzívy. Na pravom kraji obrany na jeseň najčastejšie nastupovali nemecký reprezentant Joshua Kimmich a francúzsky majster sveta Benjamin Pavard. Zámerom tréner Bayernu Hansiho Flicka je však ich využitie na iných postoch.

Odriozola v aktuálnej sezóne nastúpil za Real len päťkrát (odohral 434 minút), jeho hodnotu odhaduje portál transfermarkt.de na 20 milińov eur. Madridčania ho v roku 2018 angažovali z Realu Sociedad San Sebastián za 30 miliónov eur. Ich snahou ho bude poslať niekam na hosťovanie. Pozíciu Odriozolu v Reale skomplikuje totiž aj návrat Achrafa Hakimiho po skončení hosťovania v Borussii Dortmund. Naposledy sa objavili aj špekulácie o záujme Bayernu o Hakimiho. Ako ďalšia možnosť pre Mníchovčanov sa podľa Mundo Deportivo spomína 26-ročný Nélson Semedo z FC Barcelona, ktorý stratil svoju pozíciu v základnej zostave Kataláncov.


Tagy: Bayern Mníchov Real Madrid Álvaro Odriozola

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Bernat Armangue

DISKUSIA