VIDEO Takto sa má správať kapitán: Bývalá hviezda City ukázala charakter a srdce aj voči súperovi!

Vincent KompanyVincent Kompany Zdroj: Profimedia

BRUSEL - Ako správny kapitán sa zachoval bývalý hráč Manchestru City Vincent Kompany, ktorý momentálne oblieka dres belgického Anderlechtu Brusel. Jeho mužstvo prehrávalo v domácom zápase proti Bruggám a fanúšikovia hodili delobuch do šestnástky hostí. Kompany však ukázal charakter a sám to išiel fanúšikom vysvetliť.

Zápas sa pre domácich nevyvíjal dobre a v nadstavenom čase prehrávali 1:2 po dvoch góloch Vanakena. Fanúšikovia evidentne nevedeli uniesť trpkú prehru domácich a tak hodili delobuch vedľa brankára Simona Mignoleta. Ten sa výbuchu poriadne zľakol a zápas rozhodca radšej na chvíľu prerušil. Domáci fanúšikovia tak uškodili hlavne svojím hráčom, keďže namiesto záverečného tlaku, počas ktorého mohol Anderlecht vyrovnať, čas bežal a hráči sa do žiadnej príležitosti už nedostali. 

 
Kapitán domácich však fanúšikom rezolútne vysvetlil, že takéto správanie neznesie. Bývalý kapitán Manchestru City a súčasný líder Anderlechtu nakoniec odviedol brankára hostí do šestnástky v objatí a zápas tak mohol pokračovať. Bruggy nakoniec svoj náskok udržali, vyhrali 2:1 a sú na čele belgickej Jupiler League. Anderlechtu sa momentálne nedarí. Medzi belgickou elitou sa nachádza až na deviatom mieste. 

 

Viac o téme: Vincent Kompany Simon Mignolet FC Bruggy RSC Anderlecht Brusel
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia; VIDEO: Twitter/Eleven Sports Portugal
  • Zdroj: športky

Súvisiace články