VIDEO Tri penalty v poslednej minúte gól nepriniesli: Totálne futbalové šialenstvo vyvolalo dohady

Obranca Levent Aktug sa stal hrdinom zápasu
Obranca Levent Aktug sa stal hrdinom zápasu

BRATISLAVA - Svet futbalu pravidelne prináša množstvo bizarných či škandalóznych zápasov a situácií. To, čo sa ale udialo prakticky v posledných sekundách druhej najvyššej tureckej futbalovej TFF Lig 2, jednoducho nemá obdobu.

Stretnutie medzi domácim Usak Usakspor a hosťujúcim Ergene Velimese sa vyvíjalo v prospech domáceho celku, ktorý po góloch záložníka Kadira Ariho v 28. a 84. minúte viedol už 2:0. V poslednej minúte sa ale o zdramatizovanie už v podstate rozhodnutého zápasu postarali poriadne divoké záverečné sekundy. 

Usakspor musel v poslednej minúte čeliť nariadenej penalte, ktorú ale domáci gólman Ersin Aydin vychytal. Postranný rozhodca si však všimol jeho predčasné vybehnutie z bránkovej čiary. Za tento prehrešok bol brankár potrestaný žltou kartou a penalta sa musela opakovať. 

Čo ale čert nechcel, zopakovala sa identická situácia spred niekoľkých sekúnd, keď domáci gólman opäť vychytal hosťujúceho strelca, ale zas údajne porušil predčasným vybehnutím pravidlá. Následné vylúčenie dovtedajšieho domáceho hrdinu po druhej žltej a následnej červenej karte na ihrisku rozvírilo poriadne vášne a diskusie na adresu prísneho verdiktu arbitra. Ten ale svoje rozhodnutie nezmenil a dráma pokračovala. 

Keďže domáci nemali na lavičke náhradného gólmana, do bránky šiel len v náhradnom drese bez čísla obranca Levent Aktug, ktorý sa stal absolútnym hrdinom. Ani tretí pokutový kop totiž hostia nedokázali premeniť na gól, keďže zadák domácich úspešne zasiahol.

Aj keď bol pri trojnásobne opakovanej penalte rozdiel v skóre až dvojgólový, šialenstvo z posledných sekúnd zápasu vyvolalo diskusie. Spomínaný druholigový duel okamžite začal zaujímať kontrolórov v stávkových kanceláriách, ktorých pozornosti šialený záver neunikol a keďže Turci sú známi množstvom stávkárskych afér, v tomto zápase mohlo napríklad ísť aj o to, či sa hosťom podarí skórovať alebo nie.  

Aktuálne trinásty Usakspor má napriek bilancii 8-3-8 v druhej tureckej lige na konte len 24 bodov, pretože tri body boli tomuto celku odobraté na základe rozhodnutia zväzu. O čosi lepšie je na tom deviaty Ergene Velimese s 27 bodmi. 


Tagy: Turecko Ersin Aydin Usakspor Ergene Velimese TFF Lig 2 Levent Aktug

Zdroj:
športky
Foto:
goal.com/Anadolu Ajansi; Video: Twitter/Goal

DISKUSIA