Víťazný debut Stanislava Lobotku v drese Neapola: Som šťastný z môjho prvého štartu

Stanislav Lobotka pri súťažnej premiére za SSC Neapol v Coppa Italia proti Laziu Rím
Stanislav Lobotka pri súťažnej premiére za SSC Neapol v Coppa Italia proti Laziu Rím

BRATISLAVA - Slovenský futbalový stredopoliar Stanislav Lobotka absolvoval v utorok súťažnú premiéru v drese nového zamestnávateľa - talianskeho klubu SSC Neapol. Dvadsaťpäťročný rodák z Trenčína nastúpil v základnej zostave "partenopei" vo štvrťfinálovom zápase tamojšej pohárovej súťaži Coppa Italia 2019/2020 proti Laziu Rím. Na ihrisku však pobudol iba do 22. min. Keďže krátko predtým videl červenú kartu neapolský zadák Elseid Hysaj, tréner SSC Gennaro Gattuso sa rozhodol vyriešiť dieru v defenzívnej formácii stiahnutím Lobotku a zaradením Sebastiana Luperta.

Premiéra to pre Lobotku bola napokon víťazná. Neapol totiž zvíťazil gólom Lorenza Insigneho z druhej minúty zápasu a postúpil do semifinále. "Som šťastný z môjho prvého štartu a hrdý za náš postup do semifinále," uviedol Lobotka na sociálnej sieti.

Neapol sa stal prvým semifinalistom Coppa Italia, ďalšie štvrťfinálové súboje sú na programe do konca januára. Už v stredu proti sebe nastúpia Juventus Turín a AS Rím, budúci týždeň si zmerajú sily AC Miláno s FC Turín a Inter Miláno natrafí na Fiorentinu.


Tagy: SSC Neapol Stanislav Lobotka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
profimedia.sk, instagram.com; Video: youtube.com

DISKUSIA