VIDEO Veľký večer pre slovenské útočné eso: Hudáček čakal roky, teraz sa to konečne podarilo!

Libor Hudáček (vľavo) oslavuje gól so spoluhráčmi
Libor Hudáček (vľavo) oslavuje gól so spoluhráčmi

PRAHA – Slovenský útočník Libor Hudáček bol v utorok hlavnou postavou dohrávky 29. kola českej extraligy. K triumfu Liberca 7:3 na ľade Vítkovíc prispel tromi gólmi a dosiahol svoj vôbec prvý hetrik medzi mužmi.

"Som rád, že sa mi hetrik konečne po toľkých rokoch podaril. Je pekné, že som takto mohol pomôcť tímu k víťazstvu," povedal Hudáček v rozhovore pre portál isport.cz. Po jeho treťom zásahu priletela na ľad aj jedna čapica z libereckej striedačky. "Patrila nášmu fyzioterapeutovi. Hovoril mi už minule, keď som mal dva góly, že sa teší, keď mi tú čiapku bude môcť hodiť. Som rád, že som mu to teraz mohol splniť. Ale vrátil som mu ju, nech má čo hádzať nabudúce."

Liberec rozhodol o triumfe piatimi gólmi v druhej tretine, ktorú vyhral 5:0. "Povedali sme si cez prestávku, že prvá tretina nebola ideálna. Všetci sme si vstúpili do svedomia a povedali sme si, že podľa toho ako začneme presilovku, bude vyzerať celá druhá tretina. Spadlo nám to tam a potom to už išlo."

Darilo sa aj Hudáčkovmu spoluhráčovi z útoku Michalovi Birnerovi, ktorý v stretnutí nazbieral päť bodov za gól a štyri asistencie.


Tagy: Libor Hudáček Bílí Tygři Liberec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
Bílí Tygři Liberec; Video: iSport.cz

DISKUSIA