Šporar už v Lisabone, prestup spečatí už iba podpisom: Som šťastný, je to veľký klub!

Andraž Šporar a jeho gólové oslavy
Andraž Šporar a jeho gólové oslavy

BRATISLAVA - Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar podľa portugalského webu abola.pt v utorok neskoro večer priletel do Lisabonu, aby v priebehu stredy podstúpil lekársku prehliadku a následne spečatil svoj prestup z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do tamojšieho klubu Sporting Lisabon.

Pre 25-ročného rodáka z Ľubľany je údajne pripravená zmluva na 4,5 roka, portugalský klub má "belasým" zaplatiť 7 miliónov eur. Táto suma podľa spomenutého zdroja ešte môže narásť o bonus v podobe ďalšieho milióna eur v prípade, ak Šporar v novom pôsobisku naplní stanovené gólové ciele.

"Bol to pre mňa dlhý deň a náročná cesta, som unavený. Som šťastný, Sporting je veľký klub,“ povedal po prílete do Portugalska samotný Šporar.

Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. už minulý týždeň priznal, že klub z Tehelného poľa rokuje so Sportingom, v ktorom rozbehli profesionálnu kariéru aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo. Šporar v uplynulom kalendárnom roku strelil v 46 zápasoch až 36 gólov. O jeho služby sa podľa medializovaných správ údajne zaujímali škótsky Celtic Glasgow, ukrajinský klub Dynamo Kyjev či anglický Bristol City, samotný Kmotrík ml. priznal interes z krajín ako Anglicko, Španielsko či Francúzsko.

 


Tagy: ŠK Slovan Bratislava Andraž Šporar

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský, slovanpositive.com

DISKUSIA