VIDEO Sen o zlomení kliatby trvá: Koniec veľkej trojky? Ruský medveď má čo povedať!

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

MELBOURNE - Ruský tenista Daniil Medvedev sa musel v druhom kole Australian Open vysporiadať so súperom i s krvácaním z nosa. Štvrtý nasadený hráč všetko zvládol a naďalej tak zostáva najväčšou hrozbou pre trio Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer. Medvedev by mohol ukončiť ich trojročné grandslamové panovanie.

Minuloročný finalista US Open Medvedev porazil španielskezo kvalifikanta Pedra Martineza 7:5, 6:1, 6:3. "Hral som o niečo lepšie než v prvom kole, ale stále tam je priestor k zlepšeniu. Môžem byť agresívnejší. Stále nie som šťastný z mojich podaní, ale my tenisti chceme vždy viac. Chceme 50 es za zápas," zhodnotil duel.

Zápas v Aréne Margaret Courtovej sa začal pod šírym nebom, ale náhle začalo pršať a už po prvej odohranej hre museli organizátori zatiahnuť strechu. "Podmienky sa úplne zmenili, bolo dusnejšie, väčšia vlhkosť vzduchu a loptička rýchlejšie lietala. I zvuk úderov je iný, ale myslím, že tentokrát to bola moja výhoda," uviedol Medvedev. 

Prvý set získal v koncovke a v druhom dominoval. Jediným problémom bolo, že si za stavu 5:0 musel zavolať lekára, aby mu pomohol zastaviť krvácanie z nosa. "Stane sa mi to dvakrát, skôr raz za rok," povedal Medvedev a dodal, že jeho krvácanie nemá nič spoločného s veľkým vypätím. "Nie, nie, to by som krvácal v každom zápase," uistil 23-ročný Rus, ktorého ďalším súperom bude domáci Alexej Popyrin. 


Tagy: Daniil Medvedev Australian Open 2020 Pedro Martinez

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill; Video: YouTube/Australian Open TV, ATP_Chanel

DISKUSIA