Slovenské duo v boji na Australian Open: Krutý žreb, hneď v prvom kole proti sedmičkám turnaja

Filip PolášekFilip Polášek Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti Filip Polášek a Viktória Kužmová si v úvodnom kole miešanej štvorhry na grandslamovom Australian Open zmerajú sily s austrálsko-holandskou dvojicou Samantha Stosurová, Jean-Julien Rojer. Rozhodol o tom stredajší žreb. V Melbourne absolvujú Slováci svoju spoločnú premiéru v mixe, v ktorom by sa s vysokou pravdepodobnosťou mali predstaviť aj na blížiacich sa olympijských hrách v japonskom Tokiu.

Stosurová dosiahla vo svojej kariére tri grandslamové tituly v miešanej štvorhre. V roku 2005 ovládla Australian Open s krajanom Scottom Draperom a v rokoch 2008 a 2014 sa tešila z wimbledonského triumfu. V All England Clube boli jej víťaznými deblovými partnermi Američan Bob Bryan a Srb Nenad Zimonjič. Holanďan Rojer pre zmenu uspel v roku 2014 na Roland Garros s Nemkou Annou-Lenou Grönefeldovou. So Stosurovou sú siedmym nasadeným párom tohtoročného mixu na Australian Open a v súboji so slovenským párom budú miernym ifavoritmi.

V prípade víťazstva by si slovenská dvojica polepšila o 12-tisíc austrálskych dolárov a v druhom kole by ju čakali Austrálčania. V rovnakej časti "pavúka" si totiž vo vzájomnom súboji zmerajú sily Belinda Woolcocková s Blakom Mottom a Astra Sharmová s Johnom-Patrickom Smithom.

Viac o téme: Filip Polášek Samantha Stosurová Viktória Kužmová Jean-Julien Rojer
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Alastair Grant
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy