Česká favoritka sa nezaoberá rečami ostatných: Ba čo viac, celebritná podpora v hráčskej lóži

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

MELBOURNE - Víťazná šnúra Karolíny Plíškovej sa pretiahla na šesť zápasov. V druhom kole Australian Open si poradila s Nemkou Laurou Siegemundovou dvakrát 6:3 a nezaoberá sa tým, že je svetovou dvojkou, no stále sa hovorí v súvislosti s titulom o iných favoritkách.

Plíšková pod vedením novej trénerskej dvojice začala sezónu obhajobou titulu v Brisbane, k čomu potrebovala štyri výhry. Na prvom grandslame sezóny pridala ďalšie dve, navyše v nich nestratila ani set a nazbierala 13 es. 

"Zatiaľ je to iba tretie kolo, ale odohrala som tento rok už dosť zápasov, verím si a cítim sa dosť dobre, aby som v tom mohla pokračovať. V Austrálii sa mi vždy darí, mám to tu rada," povedala Plíšková na tlačovej konferencii. 

Podanie rúk - Laura Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Dita Alangkara

Neprekáža jej, že v súvislosti s titulom sa skloňujú iné mená a nie to jej? "Nie, nepremýšľam, čo hovoria ostatní. Takže nie," uviedla čakateľka na grandslamový titul. Plíšková však upozorňuje, že aj na ňu je vyvíjaný tlak. Najmä preto, lebo sa nachádza na druhom mieste rebríčka WTA. "Som druhá nasadená, z tejto pozície vyplýva určitý tlak," 

Rolu favoritky zatiaľ zvláda pomerne dobre. V druhom kole prekonala nepríjemný štýl nemeckej súperky Siegemundovej. "Snaží sa to súperkám pokaziť. Hrá veľa rôznych úderov. Kraťasy, čopy, ale udržala som si pozitívnu myseľ. Podanie bolo dobré a bol to solídny zápas. Dokázala som sa dostať ďalej a v nasledujúcom kole sa snáď budem cítiť lepšie," povedala Plíšková. 

Minuloročná semifinalistka si pochvaľuje, že z Európy tentoraz priletela k protinožcom veľmi skoro. Na horúce počasie si pred Brisbane zvykala viac ako týždeň. "A myslím, že mi to veľmi pomohlo. Tu v Melbourne sa podmienky a počasie dosť menia, ale som na to zvyknutá," vysvetlila 27-ročná rodáčka z Lounu. 

V hráčskej lóži českej tenistky fandil i moderátor Leoš Mareš s manželkou Monikou. "Minulý rok nám dal nejaké lístky do svojho skyboxu na Slavii, takže som mu teraz na oplátku ponúkla, aby niekedy prišiel na môj turnaj. A za týždeň nám volal, že si zariadil letenky do Austrálie. Sú super, vzali si naše tričká, ale fandili i ostatným - napríklad Petre Kvitovej. Na tenis tu chodia denne," povedala Plíšková českým novinárom. 

Na prvom grandslame sezóny si pripísala 20. vyhraný zápas kariéry a tretiu desiatku môže načať už v sobotu. Súperkou juniorskej víťazky v Melbourne z roku 2010 bude Ruska Anastasia Pavlyuchenková, ktorú porazila vo všetkých predošlých šiestich vzájomných zápasoch. Naposledy sa tak stalo predminulý rok v Eastbourne. 

Viac o téme: Karolína Plíšková Laura Siegemundová Australian Open 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Dita Alangkara; YouTube/Australian Open TV
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy