Sezóna zranení pokračuje: Prekvapivá víťazka paralelného obráku má zlomeninu!

Sestriere Clara Direzová
Sestriere Clara Direzová

BRATISLAVA - Zranenia v súčasnom zjazdárskom proficirkuse akoby nemali konca-kraja. Po švajčiarskej slalomárke Aline Daniothovej či skvelom talianskom zjazdárovi Dominikovi Parisovi vysvitlo, že zraneniu sa nevyhla ani víťazka nedávneho paralelného obrovského slalomu Svetového pohára v Sestriere Clara Direzová. Dvadsaťštyriročná Francúzka si poranila ľavú ruku pri jednom z nebezpečných dotykov s bránkou, neskôr sa ukázalo, že má zlomenú druhú záprstnú kostičku v ukazováku.

Potvrdili to vyšetrenia v nemocnici v Albertville. Tam sa podrobila testom, keďže udreté miesto jej na druhý deň po pretekoch opuchlo a začalo ju bolieť. Čaká ju niekoľkotýždňová pauza.

"Clara Direzová nebude vo štvrtok a piatok súťažiť v slalomoch Európskeho pohára v Haslibergu. Lyžiarka zo Savojska má teraz trochu času na oddych pred najbližším obrovským slalom a slalomom Svetového pohára, ktoré budú v polovici februára v Maribore," informoval francúzsky portál ledauphine.com

Direzová uplynulú nedeľu nečakane ovládla historicky prvý paralelný obrovský slalom Svetového pohára žien, kde boli pôvodne najväčšími favoritkami Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová. Premožiteľka Shiffrinovej z osemfinále si napokon senzačne pripísala prvé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára. Dosiaľ bola táto rodáčka z Les Saisies vo SP najvyššie siedma v obrovskom slalome na sklonku minulého roka v rakúskom Lienzi. Direzová v tzv. veľkom finále zdolala Rakúšanku Elisu Mörzingerovú o 22 stotín sekundy.


Tagy: Sestriere Clara Direzová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Marco Trovati

DISKUSIA