VIDEO Nadal je človekom s veľkým Č: Strašidelný moment s podávačkou, krásna Rafova reakcia!

Rafael Nadal v debate s podávačkou loptičiek
Rafael Nadal v debate s podávačkou loptičiek

MELBOURNE - Štyri zápasy, štyri víťazstvá, 9:0 na sety a postup do tretieho kola Australian Open. Rafael Nadal takto vylepšil svoju bilanciu proti argentínskemu hráčovi Federicovi Delbonisovi. Španiel sa však musel vysporiadať s nevídanou neefektivitou na príjme, pretože pretavil iba tri z 20 brejkbalových príležitostí. Nakoniec vyhral 6:3, 7:6, 6:1.

Delbonis sa odmietal vzdať bez boja a v druhom, 70 minút trvajúcom sete zahodil (alebo súper odvrátil)  deväť brejkbalov. Set dospel až do tajbrejku, kde sa ukázal prehľad španielskeho matadora. 

Momenty strachu prišli tesne pred koncom zápasu. Nadal nechtiac returnom trafil do hlavy podávačku loptičiek a rýchlo zareagoval. Bez mihnutia oka bežal smerom k nej, svojej obeti venoval pusu na ospravedlnenie. "Asi to pre ňu nebol dobrý moment. Bál som sa o ňu. Loptička bola rýchla a priamo do hlavy. Je to super odvážne dievča. Išlo o jeden z najstrasidelnejších momentov, aké som zažil na kurte," komentoval 19-násobný grandslamový šampión po zápase. 

Nadalova práca však v prvom rade visela na kurte v podobe postupu do 3. kola. Delbonis vydržal vzdorovať dva sety, ale v tom poslednom odpadol z boja a Nadal mohol duel doviesť do víťazného konca. Jednému z najlepších športovcov histórie pomohla najmä efektivita pri vlastnom servise, keďže nemusel čeliť jedinému brejkbalu. Napriek tomu nebol celkom spokojný. Jedným dychom ale dodal, že sa pozerá hlavne na seba.

"Veľa vecí viem urobiť lepšie. Ale to nie je kvôli Delbonisovi, nie? Sám dokážem urobiť veci lepšie. Musím hrať lepšie, predovšetkým vtedy, keď potrebujem premeniť brejkbaly," vysvetlil Rafa. 

"Presne to sa dnes stalo. Nemusíme tomu prikladať veľkú dôležitosť, nie? Som si istý, že budem hrať lepšie, pretože vždy v treťom sete som preukázal dobrú tenisovú úroveň. Musím to spraviť aj najbližšie," želá si Rafa. 

Víťaz podujatia z roku 2009 narazí v treťom kole na 27. nasadeného krajana Pabla Carrena-Bustu. Postupujúci z tohto súboja by mal mať o zábavu postarané, pretože v štvrtom kole si zmeria sily buď s búrlivákom Nickom Kyrgiosom, alebo Rusom Karenom Khačanovom, ktorý v maratónskom zápase zdolal Švéda Mikaela Ymera 3:2 na sety. 

K inkriminovanému momentu, po ktorom ukázal Rafael Nadal svoju ľudskú veľkosť, sa vo videu nachádza na čase 12:40.


Tagy: Rafael Nadal Federico Delbonis Australian Open 2020

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Dita Alangkara; YouTube/Australian Open TV, LPT TV

DISKUSIA