Šporar podpísal so Sportingom kontrakt na päť rokov: Slovan si vyjednal výhodné bonusy

Andraž Šporar prestúpil zo Slovana Bratislava do portugalského Sportingu Lisabon
Andraž Šporar prestúpil zo Slovana Bratislava do portugalského Sportingu Lisabon

LISABON - Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar prestúpil z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do portugalského klubu Sporting Lisabon. Ako referuje oficiálna stránka "belasých", ide o najväčší transfer v histórii slovenského futbalu. Dvadsaťpäťročný rodák z Ľubľany pôsobil v Bratislave od začiatku roka 2018. Vo všetkých súťažných dueloch zaznamenal dovedna 60 gólov a 17 asistencií. V uplynulom ročníku 2018/2019 vo Fortuna lige skóroval 29-krát, čím vyrovnal dovtedajší rekord súťaže. V aktuálnej sezóne je druhým najlepším strelcom Európskej ligy.

Ako referuje twitterové konto Sportingu, Šporar podpísal kontrakt na päť rokov. V zmluve je zakotvená aj výkupná klauzula vo výške 60 miliónov eur, z ktorej môže v budúcnosti ťažiť aj Slovan. "Fixná suma, ktorú zinkasujeme okamžite, predstavuje 6 miliónov eur. Vyjednali sme veľmi výhodné bonusy, na základe ktorých výsledná prestupová suma prevýši 7 miliónov eur. V zmluve je zakotvené, že v prípade budúceho predaja hráča obdržíme 10 % z prestupovej sumy. Čiže ak Andraž prestúpi v budúcnosti do ešte silnejšej ligy, bude mať Slovan desaťpercentný podiel z prestupovej čiastky, čo pri sumách, za aké Sporting predáva hráčov do zahraničia, môže pre nás predstavovať státisíce či možno aj milióny eur. Celková hodnota prestupu teda presiahne 7 miliónov eur a plus máme desať percent z ďalšieho predaja. Veríme kvalitám Andraža a som presvedčený, že tento model v podobe fixnej zložky, bonusov a potenciálneho budúceho príjmu je pre nás momentálne najvýhodnejší," uviedol na klubovom webe generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml..

Šporar odchádza do klubu, v ktorom rozbehli profesionálnu kariéru aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo. "Na začiatku zimnej prípravy som sa stretol s Andražom a otvorene sme sa rozprávali o jeho budúcnosti. Dal najavo, že jeho veľkou túžbou je prestúpiť do Sportingu, kde mu garantujú pozíciu útočníka číslo jeden. Počas uplynulého víkendu som odcestoval do Turecka, kde som sa stretol s hráčmi, realizačným tímom a chcel som si urobiť obraz o aktuálnom nastavení Andraža. Dospel som k záveru, že nastal správny čas na tento krok a je lepšie hľadať formu dohody než hráča nasilu držať," poznamenal Kmotrík ml.


Tagy: Sporting Lisabon Andraž Šporar

Zdroj:
SITA
Foto:
sporting.pt

DISKUSIA