Kiežby sme mali viac Poláškov: Slovenská titulová nádej letí do osemfinále Australian Open

Filip Polášek a Ivan DodigFilip Polášek a Ivan Dodig Zdroj: SITA/AP - Alastair Grant

MELBOURNE - Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig postúpili do osemfinále štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne. Polášek a Dodig v 2. kole vyradili austrálske duo Chris Guccione, Matt Reid za 69 minút 6:3, 6:4.

Víťazi premenili druhý mečbal, prvý pri vlastnom podaní. Semifinalisti vlaňajšieho Wimbledonu zatiaľ nepoznajú svojich súperov v osemfinále. Za istých okolností nimi môžu byť americké deblové legendy Bob a Mike Bryanovci. Polášek a Dodig už majú istotu spoločnej prémie 62 000 AUD pred zdanením.

Nasadené štvorky turnaja Polášek a Dodig v každom z oboch setov raz brejkli svojich súperov a sami odolali všetkým trom brejkovým možnostiam Austrálčanov. Hneď na začiatku druhého setu sa potvrdením rýchleho brejku ujali vedenia 2:0 a tento náskok si udržali až do konca. Prvý mečbal mali už v deviatom geme pri podaní Guccioneho, napokon si museli na rozuzlenie počkať do nasledujúceho gemu a servisu slovenského tenistu.

Postupujúci nazbierali 23 víťazných úderov, ich súperi šestnásť. Slovensko-chorvátske duo už teraz výrazne vylepšilo svoj výsledok z predošlého grandslamového turnaja US Open, kde skončilo v úvodnom kole.

Australian Open 2020 - štvorhra mužov - 2. kolo:
Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.-4) - Chris Guccione, Matt Reid (Aus.) 6:3, 6:4

Viac o téme: Filip Polášek Ivan Dodig Australian Open 2020 Chris Guccione Matt Reid
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Alastair Grant
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články