VIDEO Senzácia na úkor Sereny Williamsovej! Hrajúca legenda vypadla po trojhodinovom trileri

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

MELBOURNE - Útok Sereny Williamsovej na 24. grandslamový titul sa nebude konať. Americká tenisová legenda totiž neprešla ani do druhého týždňa, keďže v treťom kole podľahla Wang Čchiangovej po tuhom boji 4:6, 7:6, 5:7. Zápas trval 161 minút.

Serena vlastní sedem titulov z Melbourne, zatiaľ posledný získala v roku 2017. Tridsaťosemročnej legende svetového tenisu opäť nevyšiel útok na rekordný 24. grandslamový titul, ku ktorému bola blízko už vlani, ale neuspela vo finále Wimbledonu ani US Open. Dvadsaťosemročná Wang Čchiang sa v Melbourne prvýkrát prebojovala do osemfinále, jej grandslamovým maximom je štvrťfinále z US Open 2019.

V zápase proti Williamsovej profitovala z dobrej koncentrácie, ale aj neistej ruky favoritky. Američanka popri 43 víťazných úderoch zahrala až 56 nevynútených chýb. U Číňanky vyznela táto bilancia pravdy 25-20. "Tvrdá práca ma dostala až k tomuto víťazstvu. V druhom sete som nemala pokoj na rakete, ale vravela som si, že sa musím skoncentrovať a veriť si. Odpočiniem si a pripravím sa na ďalší zápas. Oslava zajtrajšieho čínskeho nového roka? To určite nie, čaká ma predsa ďalší zápas," vravela Wang Čchiang v prvom televíznom rozhovore po postupe do osemfinále.

Iba pred štyrmi mesiacmi zaznamenala Wang najväčšiu výhru kariéry, keď porazila svetovú jednotku Ashleigh Bartyovú na dvorcoch US Open. Potom ju vyradila práve Serena doslova brutálnym spôsobom. Americká hráčka jej povolila jedinú hru a v celom zápase ju pustila k 15 bodom. Tieto myšlienky však Číňanka vymazala a na duel v Melbourne nastúpila s čistou hlavou. Pomocnú ruku podal aj jej tím.

"Áno, myslím, že môj tím vždy verí, že dokážem vyhrať. V druhom sete som bola trochu znepokojená, pretože som ho prehrala. Musím byť pokojná. Moja myseľ mi hovorila, aby som sa sústredila na kurt a verila sama sebe," povedala po zápase čínska tenistka.

Williamsová, pochopiteľne, nemohla byť ani trochu spokojná. Túžba po 24. titule na podujatiach veľkej štvorky je obrovská, no tá teraz musí počkať minimálne do júnového Roland Garros. "Osobne si myslím, že som urobila veľa chýb. V New Yorku som dlhý čas nerobila takéto chyby. Na to, že som profesionálka, som dnes urobila mnoho chýb," úprimne priznala Serena.

Čchiangová prišla minulý rok o kouča Petra McNamaru. Jej dlhoročného lodivoda napadla rakovina a podľahol jej. Toto víťazstvo preto tak trochu venovala aj jemu. "Stále na neho myslím a snívam o ňom. Myslím, že videl, čo som dnes uhrala. Bol by na mňa hrdý. Prajem si, aby tu bol a sledoval ma. Chýba mi," zakončila Wang Čhiangová po veľkom triumfe nad Serenou.

Viac o téme: Serena Williamsová Australian Open 2020 Wang Čchiangová
  • Zdroj: SITA, športky