VIDEO Koniec krásnej kariéry v slzách: Priniesla som si vreckovky... Ďakujem, budete mi chýbať!

Caro, neplač!Caro, neplač! Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

MELBOURNE - Wozniacka si záver kariéry predstavovala inak. Minimálne vzájomným súbojom v osemfinále proti veľkej rivalke aj kamarátke Serene Williamsovej, ale nevyšlo to ani jednej z nich. Dánska blondínka s poľskými rodičmi nestačila na Tunisanku Ons Jabeurovú, ktorej podľahla po dvojhodinovom boji 5:7, 6:3, 5:7.

Koncentrovaná Afričanka zasypala súperku víťaznými údermi (43-9) a v rozhodujúcich chvíľach koncovky zápasu mala pevnejšie nervy. "Samozrejme, že som vedela, že je to jej posledný zápas, ak zvíťazím. Podarilo sa mi to, ale ona je skvelý človek. Dúfam, že sa ešte niekedy stretneme na ženskom okruhu a že mi pomôže cennými radami. Má totiž za sebou skvelú kariéru," vyhlásila Ons Jabeurová v prvom televíznom rozhovore. 

Dvadsaťpäťročná Tunisanka (78. v rebríčku WTA) musela uznať, že tentoraz mala väčšie ovácie v publiku Melbourne Areny napriek prehre jej súperka. Pri rozlúčke sympatickej Dánky s tenisom nechýbali jej otec a dlhoročný tréner Piotr, mama Anna, ale aj brat Patrik a manžel David Lee, bývalý hráč NBA. S bratom si aj poplakali, nechýbali objatia s manželom a rodičmi či drobná pozornosť od organizátorov Australian Open.

"Ďakujem všetkým, ktorí ma Psprevádzali dlhé roky na tenisových kurtoch, najmä rodičom a celej rodine. Dala som do toho maximum a bola to krásna jazda. Veľmi som dnes chcela vyhrať. Snažila som sa zo všetkých síl, ale nevyšlo to. Bude mi to chýbať, zo všetkého najviac fanúšikovia, na ktorých nikdy nezabudnem. Zároveň sa teším na to, čo príde," uviedla Caroline Wozniacka v rozhovore pre Eurosport.

Pôvabná Dánka si v pozápasovom rozhovore nezabudla zavtipkovať. "Pre istotu som si priniesla vreckovky. Myslím, že sedelo, že môj posledný zápas bol na tri sety a ukončila som ho chybou z forehandu. Toto sú veci, na ktorých som pracovala celú kariéru. Takže verím, že to takto malo byť."

Na otázku, či bola emotívnejšia táto rozlúčka s tenisom alebo minuloročná svadba v Toskánsku, so smiechom pomedzi slzy poznamenala: "Radšej nebudem na to odpovedať, lebo medzi divákmi je aj môj manžel."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 34
Viac o téme: Caroline Wozniacka Ons Jabeurová Australian Open 2020
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Brownbill; VIDEO: YouTube/WTA, Australian Open TV, ACE Vlogs
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články