Slovenský reprezentant Boženík by mohol zakotviť v tomto klube: O talent Žiliny je obrovský záujem!

Róbert Boženík sa raduje gólu v drese Slovenska
Róbert Boženík sa raduje gólu v drese Slovenska

BRATISLAVA - Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Boženík by mohol nakoniec zakotviť v Holandsku. V súvislosti s 20-ročným hráčom MŠK Žilina sa v nedávnych týždňoch špekulovalo o angažmánoch v ruskom CSKA Moskva, talianskom FC Janov či nemeckom druholigovom klube Hamburger SV, na "legionárske chodníčky" by sa však napokon mohol vydať v drese holandského Feyenoordu Rotterdam.

"Boženík vidí väčšiu šancu hrávať v Eredivisie než v HSV. Pozná situáciu vo Feyenoorde. Tréner Dick Advocaat chce mužstvu zabezpečiť miestenku do európskych pohárov, pre druhú polovicu sezóny tak potrebuje vyvážený tím. Napriek konkrétnemu záujmu HSV chce slovenský útočník ísť iba do Feyenoordu," napísal holandský denník De Telegraaf.

Boženík rozbehol profesionálnu kariéru priam raketovou rýchlosťou. Do žilinského A-mužstva prenikol na začiatku uplynulej sezóny. Dosiaľ v najvyššej slovenskej súťaži odohral 48 zápasov, strelil v nich 16 gólov. V júnovom medzištátnom prípravnom stretnutí proti Jordánsku debutoval v "najcennejšom drese". Za Slovensko doteraz nastúpil osemkrát a zaznamenal štyri presné zásahy, z toho tri v kvalifikácii ME 2020.


Tagy: MŠK Žilina Feyenoord Rotterdam Róbert Boženík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA