WOW, neobyčajné tenisové predstavenie: Federer po štyroch hodinách obrátil takmer stratený zápas!

Roger Federer zvíťazil po ťažkom štvorhodinovom boji
Roger Federer zvíťazil po ťažkom štvorhodinovom boji

MELBOURNE - Grandiózne predstavenie dvoch nezlomných tenisových bojovníkov! Aj tak by sa dal nazvať viac než štvorhodinový zápas tretieho kola Australian Open medzi Rogerom Federerom a Johnom Millmanom. Aktéri predvádzali na kurte neuveriteľné kúsky, za ktoré by si obaja zaslúžili postúpiť. Ak by existovali remízy a dvojité postupy, dnes by čosi také šlo uplatniť. Po štyroch hodinách, siedmich minútach a setoch 4:6, 7:6, 6:4, 4:6, 7:6 sa tešil švajčiarsky velikán.

"Vďakabohu, že sa hral supertajbrek, inak by som prehral," povedal vyčerpaný Federer v rozhovore na kurte po vydretom víťazstve 4:6, 7:6, 6:4, 4:6 a 7:6. Primenul tak nové pravidlo zavedené od minulého roka, že v prípade päťsetového zápasu v Melbourne sa za stavu 6:6 hrá do desiatich bodov namiesto tradičných siedmich. 

Fenomenálny Švajčiarsky hráč totiž v supertajbrejku prehrával 4:8, ale na rozdiel od súpera už nechyboval. Trpezlivo si počkal na svoje šance. Zostal tak v hre o 21. grandslamovú trofej, z Australian Open o siedmu. Tamojšiu bilanciu má po dnešku 100:14. Od premiéry v roku 2000 bol vždy minimálne v treťom kole, do osemfinále na grandslamoch prešiel trinásty raz za sebou. 

Tridsaťročný Millman, ktorému patrí v rebríčku 47. miesto, zohral pred domácimi fanúšikmi skvelý zápas. Počas celého duelu prejavoval iba pozitívne emócie a bavil tribúny. Sebavedomie mu dodala i výhra nad Federerom nad US Open v roku 2018. Legendu dostal i dnes mnohokrát do úzkych, ale na druhp štvrťfinále práve po predminuloročnom turnaji v New Yorku nedosiahol. 

Federer šťastným záverom odvrátil ďalšie prekvapenie, ktorých sa dnes zrodilo na turnaji hneď niekoľko. Vypadli totiž víťaz posledného Turnaja majstrov Stefanos Tsitsipas, v ženskom pavúku Serena Williamsová, v poslednom zápase kariéry Caroline Wozniacka a takisto minuloročná kráľovná Naomi Osaková. Federer v boji o štvrťfinále narazí na Maďara Mártona Fucsovicsa. 

Muži - dvojhra - 3. kolo:
Roger Federer (3-Švaj.) - John Milmann (Aus.) 4:6, 7:6 (2)


Tagy: Roger Federer John Millman Australian Open 2020

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Lee Jin-man; Video: YouTube/Australian Open TV, ATP Chanel

DISKUSIA